چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲
۱۹:۰۸:۲۹
فرمانداری شهرستان شاهین شهر و میمه

دیدار مشاور وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با هنرمندان شهرستان

دیدار مشاور وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با هنرمندان شهرستان

image_pdfimage_print

نشست عصرانه فرهنگی شاهین شهر با حضور مشاور وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر،فرماندارشهرستان،مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان،شهردار واعضای شورای اسلامی شهر،رئیس فرهنگ و ارشاد شهرستان و جمعی از هنرمندان عرصه های مختلف هنری در ساختمان نگارستان شاهین شهر برگزار شد.

دکتر پور احمدی مشاور وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در این نشست طی سخنانی با ابراز خرسندی حضور در جمع هنرمندان شهرستان،یکی از ویژگی بارز شاهین شهر و میمه را توجه ویژه مدیران این شهرستان به هنر برشمرد و اظهار کرد: شاهین شهر و میمه در همه حوزه‌های هنری و فرهنگی  در کشور سرآمد است زیرا با وجود همزیستی اقوام، فرهنگ و آداب و روسوم مختلف در این شهر بستر ظهور توانمندی‌ها، در آن موجود است.

وی با اشاره به وجه تسمیه شاهین شهر آن را شهری برای پرواز و اوج گیری هنر و هنرمندان دانست و افزود: یکی از بارزترین نیازهای پرواز و شکوفایی، خلاقیت است و جوانان، مردم و هنرمندان شاهین شهری از بهترین خلاقان و مبتکران در مسیر تحول و خلق اثراند.

دکتر پور احمدی با دعوت از هنرمندان شاهین شهری برای ایده پردازی و ایده پروری  در شاهین شهر خاطر نشان کرد: هنرمندان، امید کشور و الگویی برای همه اقشار جامعه‌اند که می توانند به سهمی در نویسندگی، روزنامه نگاری و سایر هنرها نقش و مسئولیت اجتماعی خود ایفا کنند.
وی در قسمتی دیگر از سخنان خود بارز ترین خدمات صندوق اعتباری هنر را خدمات حوزه بیمه و سلامت برشمرد و افزود: بیش از ۱۰۰ هزار نفر از هنرمندان عضو صندوق اعتباری هنر بوده که از این تعداد حدود ۵۰ هزار نفر از خدمات تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.

دکتر پور احمد با تاکید بر بهره‌مندی بیش از ۴هزار هنرمند اصفهانی از خدمات صندوق اعتباری هنر گفت: در سنوات اخیر با شرایط حاکم بر جهان و شیوع ویروس کرونا سختی‌ها و مشکلات متعددی برای هنرمندان ایجاد شد، بر همین اساس برای حمایت از هنرمندان تسهیلات ارزان قیمت در قالب تسهیلات؛ ضروری معیشتی وکارآفرینی اعطا شد.
در این آیین از پیشکسوتان و هنرمندان برتر در حوزه تئاتر،عکاسی،خوشنویسی و شعر تجلیل بعمل آورده شد.

همچنین هنرمندان عرصه خوشنویسی شهرستان در این مراسم به رسم یاد بود اثری نفیس و دارای ارزش هنری را به مشاور وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر تقدیم نمودند.

مطالب مشابه

آیت الله شیخ عبدالقائم شوشتری را بیشتر بشناسیم. روح ملکوتی اسوه تقوا و معرفت، سالک الی الله، مرد علم و عمل، آیت الله عبدالقائم شوشتری رحمت الله علیه به ملکوت اعلی پیوست. آیت الله عبدالقائم شوشتری از مجتهدان و عرفا معاصر شیعی ایرانی بود. وی تحصیلات عالی خود را در قم نزد آیت الله طباطبایی، […]

۱ اسفند ۱۴۰۲

إنَّا لِلَّه وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ ارتحال حضرت آیت الله شوشتری رحمه الله علیه از علمای ربانی و عارف استان اصفهان و از اساتید اخلاق حوزه علمیه اصفهان و امام جمعه اسبق شاهین شهر که بعد از مدت‌ها تحمل بیماری دعوت حق را لبیک گفتند را به محضر امام زمان عج‌الله تعالی فرجه، مقام معظم […]

۱ اسفند ۱۴۰۲

برنامه تبلیغاتی کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری در استان اصفهان از ” صدای مرکز اصفهان ” روز سه شنبه ۱ اسفند ۱۴۰۲ آقای عبدالمحمود عبدالهی؛ ساعت ۱۰:۳۰ آقای عبدالامیر خطاط؛ ساعت ۱۶:۳۰ آقای حمید الهی دوست؛ ساعت ۲۰:۳۰ آقای سید محمد علی فقیهی؛ ساعت ۲۲

۱ اسفند ۱۴۰۲

۱۰ روز تا حماسه ای دیگر اصول رفتاری نماینده مجلس چیست؟ نماینده باید در رفتار خود: اصل صداقت را پیشه کند. شفافیت داشته باشد. صاحب استقلال باشد. به تمام مردم پاسخگو باشد.

۱ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهارده =