شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲
۰۸:۳۲:۲۶
فرمانداری شهرستان شاهین شهر و میمه

کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان،جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور اعضا و رابطین اجتماعی، فرهنگی و بانوان ادارات روز چهارشنبه ۸ تیر در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.    سید محمد رضا کاظمی طبا فرماندار در این جلسه طی سخنانی از مساله عفاف […]

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان،جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور اعضا و رابطین اجتماعی، فرهنگی و بانوان ادارات روز چهارشنبه ۸ تیر در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

 

 سید محمد رضا کاظمی طبا فرماندار در این جلسه طی سخنانی از مساله عفاف و حجاب به عنوان یکی از موضوعات مورد تاکید دین مبین اسلام نامبرد و اهتمام همه افراد به این مهم را به عنوان راهکاری در راستای پیشگیری از بروز برخی ناهنجاریها و آسیب های اجتماعی در جامعه بیان نمود. 

 

 وی با اشاره به ابلاغ دستور العمل۱۰گانه ترویج عفاف و حجاب از سوی وزارت کشور گفت: اقدامات ادارات در این خصوص در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری در ارتباط با نهادینه کردن موضوع سبک ایرانی اسلامی باشد، فرماندار افزود: این دستور العمل به ادارات ابلاغ شده و همچنین میزان تحقق آن در ارزیابی ادارات لحاظ خواهد شد.

 

 فرماندار در قسمتی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه قانون جوانی جمعیت سال گذشته در مجلس شورای اسلامی تصویب و ابلاغ شده است،افزود طبق این قانون برای هر دستگاه وظایفی تعریف شده است. وی خواستار  تسهیل گری مدیران ادارات در خصوص استفاده از دورکاری برای مادران شاغل دارای فرزند خردسال بر اساس قوانین و آیین نامه های ابلاغی شد. 

 

 فرماندار همچنین لزوم مخاطب شناسی، وجود پیوست فرهنگی و رسانه ای و استفاده از ظرفیت فضای مجازی همچنین برجسته سازی نهاد خانواده و موضوع جوانی جمعیت در برگزاری برنامه های فرهنگی و نشست های عمومی و تخصصی را امری ضروری بیان کرد.

 

 اطلاع رسانی عمومی در خصوص روند انجام کار و فعالیتها در بخشهای تخصصی ویژه مراجعین و لزوم همپوشانی ادارات و دانشگاهها در این خصوص از جمله تاکیدات فرماندار در این جلسه بود،همچنین پیشنهادات و راهکارهای اجرایی و تخصصی در حوزه حمایت از خانواده مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

 

 لازم به ذکر است در این جلسه گزارش مبسوطی در خصوص تبیین برنامه عملیاتی اجرایی قانون حمایت از خانواده وجوانی جمعیت و همچنین تشریح بخشنامه های بیمه فراگیر خانواده ایرانی،بیمه زنان خانه دار و بیمه دانشجویی ارائه گردید. 

برچسب ها :
مطالب مشابه
شورا ترافیک

جلسه شورای هماهنگی ترافیک

۲۹ شهریور ۱۴۰۲
آیین معارفه سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و تکریم معاون سابق این حوزه

آیین معارفه سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و تکریم معاون سابق این حوزه

۲۹ شهریور ۱۴۰۲
اطلاعیه شماره (۶) ستاد انتخابات کشور

اطلاعیه شماره (۶) ستاد انتخابات کشور

۲۸ شهریور ۱۴۰۲
ملاقات عمومی و دیدار چهره به چهره شهروندان با فرماندار شهرستان شاهین شهر میمه در روز دوشنبه ۲۷شهریور

ملاقات عمومی و دیدار چهره به چهره شهروندان با فرماندار شهرستان شاهین شهر میمه در روز دوشنبه ۲۷شهریور

۲۷ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + هشت =