پنج شنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲
۱۲:۰۳:۲۵
فرمانداری شهرستان شاهین شهر و میمه

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان،سید محمد رضا کاظمی طبا فرماندار شهرستان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان که با حضور اعضا در روز سه شنبه ۷ تیر برگزار شده بود با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر یک امر همگانی و الزام اجتماعی است که باید مورد توجه همه مردم و […]

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان،سید محمد رضا کاظمی طبا فرماندار شهرستان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان که با حضور اعضا در روز سه شنبه ۷ تیر برگزار شده بود با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر یک امر همگانی و الزام اجتماعی است که باید مورد توجه همه مردم و مسئولان قرار گیرد افزود: این معضل در عصر کنونی به یک موضوع چند وجهی و پیچیده تبدیل شده که عواملی همچون فقر اقتصادی، فقر فرهنگی و حوزه های مختلف دیگری در آن دخیل هستند و لازمه ی حل آن، ارتقای آگاهی و آموزش در بین همه اقشار جامعه می باشد.

فرماندار با بیان اینکه اگر قرار باشد این موضوع مدیریت شود باید تبعات و آثار غیر قابل برگشت این معضل خانمان سوز در حوزه های مختلف برای تک تک افراد جامعه و دستگاه‌ها تبیین گردد، افزود: یکی از حوزه های مهمی که جای کار بسیاری در آن وجود دارد اطلاع رسانی و پیشگیری توسط آموزش و پرورش و مدارس می باشد که لازم است با مدیریت و برنامه ریزی صحیح و اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی هدفمند و باهمکاری خانواده ها ایجاد تنفر نسبت به مواد مخدر در دانش‌آموزان و حتی کودکان صورت پذیرد و لذا پیشنهاد می شود برای تابستان سال جاری و همچنین سال تحصیلی جدید این موضوع در دستورکار قرار گیرد.
فرماندار در قسمتی دیگر از سخنان خود از پیشگیری به اعتیاد بعنوان راهکاری منطقی و کم هزینه نامبرد که در سالهای اخیر با توجه به رویکرد اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و بهره گیری از ظرفیت گروه ها و نهادهای اجتماعی منجر به جلب بیشتر مشارکت های مردم در این امر شده و نتایجی قابل توجهی به دنبال داشته است.
وی همچنین بر بازخوانی و روز آمدی برنامه ها و طرحهای فعلی در امر مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و گفت:انتظار  میرود سازمان‌های فرهنگی و نهادهای مرتبط با موضوع،در راستای اجتماعی کردن امر مبارزه بامواد مخدر و نیز آموزش مستمر و منظم به جامعه هدف اقدام نمایند.
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان در ادامه ضمن مؤثر دانستن فعالیت مراکز ترک اعتیاد خواستار نظارت مستمر بر این مراکز، همچنین استفاده از نظرات مشاورین و صاحب نظران،اجرای طرح ها و ایده های روز آمد و خروج از مدیریت سنتی توسط این مراکز شد.
لازم به ذکر است در این جلسه هریک از اعضا ضمن ارائه  گزارشی از اقدامات صورت گرفته به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود در امر مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر پرداختند.
برچسب ها :
مطالب مشابه

آیت الله شیخ عبدالقائم شوشتری را بیشتر بشناسیم. روح ملکوتی اسوه تقوا و معرفت، سالک الی الله، مرد علم و عمل، آیت الله عبدالقائم شوشتری رحمت الله علیه به ملکوت اعلی پیوست. آیت الله عبدالقائم شوشتری از مجتهدان و عرفا معاصر شیعی ایرانی بود. وی تحصیلات عالی خود را در قم نزد آیت الله طباطبایی، […]

۱ اسفند ۱۴۰۲

إنَّا لِلَّه وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ ارتحال حضرت آیت الله شوشتری رحمه الله علیه از علمای ربانی و عارف استان اصفهان و از اساتید اخلاق حوزه علمیه اصفهان و امام جمعه اسبق شاهین شهر که بعد از مدت‌ها تحمل بیماری دعوت حق را لبیک گفتند را به محضر امام زمان عج‌الله تعالی فرجه، مقام معظم […]

۱ اسفند ۱۴۰۲

برنامه تبلیغاتی کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری در استان اصفهان از ” صدای مرکز اصفهان ” روز سه شنبه ۱ اسفند ۱۴۰۲ آقای عبدالمحمود عبدالهی؛ ساعت ۱۰:۳۰ آقای عبدالامیر خطاط؛ ساعت ۱۶:۳۰ آقای حمید الهی دوست؛ ساعت ۲۰:۳۰ آقای سید محمد علی فقیهی؛ ساعت ۲۲

۱ اسفند ۱۴۰۲

۱۰ روز تا حماسه ای دیگر اصول رفتاری نماینده مجلس چیست؟ نماینده باید در رفتار خود: اصل صداقت را پیشه کند. شفافیت داشته باشد. صاحب استقلال باشد. به تمام مردم پاسخگو باشد.

۱ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 7 =