فرمانداری شاهین شهر و میمه
خانه
1397/05/17 نشست صمیمی فرماندار شهرستان با اصحاب رسانه
نشست صمیمی فرماندار شهرستان با اصحاب رسانه

همزمان با 17 مرداد روز خبرنگار جمعی ازخبرنگاران و اصحاب رسانه با فرماندار شهرستان دیدار کردند. علیرضا بصیری فرماندار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار و تبریک روز خبرنگار به اهمیت عرصه خبر و خبرنگاری و لزوم اطلاع رسانی صحیح و شفاف در جامعه اشاره و اطلاع رسانی صحیح را عاملی در جهت جلوگیری از شایعه و انحرافات و آگاهی مردم از وقایع جامعه دانست.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان در قسمتی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه با آگاهی بخشی به جامعه می توان از وقوع بسیاری از جرائم اجتماعی جلوگیری کرد گفت این مهم به عنوان یکی از شاخصه های بارز خبرنگاران است و  اصحاب رسانه باید از این فرصت و توان جهت ایجاد فضای امید و نشاط در جامعه استفاده کرده و واقعیات را منعکس نمایند و در جهت منافع کشور قلم بزنند.

 

فرماندار خاطر نشان کرد: امروز ایران اسلامی در عرصه بین المللی در حوزه های مختلف در جایگاه ممتازی قرار دارد و این مهم با تلاش و همت فرزندان متخصص این آب وخاک و با هدایت های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بدست آمده است.

 

علیرضا بصیری فرماندار افزود: دشمن به این نتیجه رسیده است که تنها راه شکست ایران اسلامی، جداسازی مردم از حاکمیت است .چرا که  اقتدار40 ساله نظام جمهوری اسلامی علی رغم همه توطئه ها و هجمه های دشمنان به دلیل وجود و حمایت مردم بوده و دشمن به این مهم واقف است لذا طراحی اتاق های فکر متعدد با هدف مقابله با نظام اسلامی و اعمال تحریمهای ظالمانه را در دستور کارخود قرار داده است.

 

فرماندار شهرستان با اشاره به بد عهدی دولت مردان آمریکایی و خروج از برجام افزود: آمریکا ادعا می کند اعمال تحریمها برای نجات مردم است ،اما آیا اعمال تحریم بر دارو و حمل ونقل به نفع مردم ایران است؟

 

فرماندار افزود:برخی از کشور های منطقه مخالف اجرایی شدن برجام بودند چرا که اقتدار ایران اسلامی باعث کم رنگ شدن نقش آنها در منطقه و به خطر افتادن منافعشان شده است.

 

علیرضا بصیری در ادامه با اشاره به توطئه پراکنی و ایجاد اختلاف در بین اقشار مختلف مردم به فراخوان های صورت گرفته توسط معاندان اشاره نمود و افزود: رویکرد دشمن ایجاد بدبینی نسبت به حاکمیت و ناکار آمد جلوه دادن نظام اسلامی و پمپاژ یاس و ناامیدی بین مردم و تبدیل ایران مقتدر به کشوری ضعیف است تا نتواند 40 سالگی پیروزی انقلاب مردم خود را جشن بگیرد اما دشمن غافل از این موضوع است که مردم پشتیبان نظام و انقلاب خود بوده و هستند و این انتخاب را از روی احساس انجام نداده اند و بحمدا... با اتحاد و همدلی همه مردم،ملت ایران از پیچ مهم به سلامت خواهد گذشت.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان در قسمتی دیگر از سخنان خود با اشاره به التهاب بازار در روزهای اخیر افزود: دولت برای عبور از این موضوع اتخاذ سیاست تنظیم بازار و برخورد با مفاسد اقتصادی را در دستور کار خود قرار داده و با تمهیدات مناسب باعث کاهش نرخ ارز  والتهاب بازار ارز گردیده است وی خاطر نشان نمود: نقش و وظیفه مردم در شرایط کنونی بسیار مهم و حساس است چرا که هر جا مردم وارد صحنه شده اند پیروز وسر بلند بوده ایم.فرماندار افزود: پیش زمینه اصلاح نظام اقتصادی، اصلاح فرهنگ است، لذا باید برای اصلاح فرهنگ تولید، توزیع و مصرف برنامه ریزی شود و به مرحله اجرا در آید.

 

فرماندار شهرستان اتکا بر توان داخلی را از بندهای سیاست کلی اقتصاد مقاومتی بیان نمود و افزود: دولت تدبیر وامید تمام تلاش خود را برای رفع موانع تولید و شکوفایی اقتصاد و صنعت بکار گرفته تا بسترهای لازم جهت بالا بردن توان داخلی و استفاده از ظرفیتهای بخش خصوصی به منظور سرمایه‌گذاری در واحدهای تولیدی و فعالیت سرمایه‌گذاران را فراهم نماید .نماینده عالی دولت در شهرستان، در قسمت دیگر از سخنان خود ، با اشاره به توجه و اهتمام دولت تدبیر و امید برای به ثمر نشاندن برنامه‌های اعلامی خود افزود موضوع آب ،محیط زیست واشتغال از جمله موارد و اولویت دار دولت بوده واین مهم در استان و شهرستان نیز مورد تاکید استاندار معزز اصفهان دکتر مهر علیزاده بوده و در شهرستان نیز پیگیری می گردد.

 

فرماندار در قسمتی دیگر از سخنان خود با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بر تعامل روابط عمومی های ادارات شهرستان با خبرنگاران  تاکید کرد وافزود:عملکرد روابط عمومی های ادارات شهرستان باید پر رنگ تر شود و در جهت بیان اقدامات و خدمات صورت گرفته و ایجاد امید در جامعه اقدامات عملی صورت پذیرد.

 

فرماندار شهرستان در ادامه با اشاره به دیدار خود با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خاطر نشان نمود: در این دیدار  دغدغه ها ومسائل اصحاب خبر در شهرستان مطرح شد و پیگیر رفع آن هستیم .وی در ادامه ضمن در خواست از مسئولین شهرستان جهت ارتباط موثر با خبرنگاران، آن را فرصتی مناسب برای بیان خدمات انجام گرفته دانست و از آنها خواست ارتباط خود را با رسانه های شهرستان افزایش دهند .

 
لازم به ذکر است در ابتدای این مراسم رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ضمن تقدیر و تشکر از فرماندارجهت تعامل با رسانه ها، گزارشی از وضعیت رسانه ها در شهرستان ارائه نمود همچنین در ادامه هر یک از خبر نگاران واصحاب رسانه به بیان دیدگاه ها و سوالات خود پرداختند.
 
 
 
 
 
 
 
95
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal