فرمانداری شاهین شهر و میمه
خانه
1397/01/27 دیدار صمیمانه فرماندار شهرستان با اصحاب رسانه
دیدار صمیمانه فرماندار شهرستان با اصحاب رسانه
  علیرضا بصیری فرماندار در نشستی با خبر نگاران و اصحاب رسانه که در روز دوشنبه بیست و هفتم فروردین ماه با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و خبر نگاران در محل فرمانداری برگزار شد،ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدای خبرنگار، به اهمیت عرصه خبر و خبر نگاری و لزوم اطلاع رسانی صحیح و شفاف در جامعه اشاره  نمود و اطلاع رسانی صحیح را عاملی در جهت جلوگیری از شایعه و انحرافات وآگاهی مردم از وقایع جامعه دانست وافزود : با آگاهی بخشی به مردم می توان از وقوع بسیاری از جرائم اجتماعی جلوگیری کرد.

فرماندار شهرستان به نقش اساسی خبرنگاران در زمینه های مختلف اشاره کرد و افزود: اهمیت فعالیت خبرنگاران در نشان دادن نقاط قوت و اصلاح نقاط ضعف جامعه بر کسی پوشیده نیست لذا: انعکاس صحیح و به موقع خبر زمینه ساز بالا بردن سطح آگاهی در جامعه است. فرماندار با تاکید بر رعایت انصاف و عدالت در اطلاع رسانی گفت ، اطلاع از مسائل و مشکلات در راستای آگاهی بخشی به جامعه به عنوان یک حق برای خبرنگاران است و اصحاب رسانه نیز باید از این فضا جهت رفع مسائل و مشکلات جامعه استفاده کننده و واقعیات را منعکس نمایند. فرماندار خاطر نشان نمود اگر در این میان یک خبر نگار در یک موضوع برداشتی غیر واقع میکند لازم است به صراحت و با شهامت به اشتباه خود اذعان نماید و در پی رفع آن باشد.

فرماندار  با اشاره به شعار سال با عنوان "حمایت از کالای ایرانی" گفت : نباید این شعار فقط مختص به بنرها و تراکتها باشد بلکه فراتر از این ، باید از گفتار به رفتار تبدیل شود، چرا که این شعار نقشه راه ما نه تنها در این سال بلکه برای همه سالهاست. فرماندار ادامه داد: تاکید بر موضوع اقتصادی که در بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با عنوان "اقتصاد مقاومتی" مشخص شده است و جهت گیری های فرهنگی متناسب با اقتصاد مقاومتی که بارها در بیانات معظم له مورد تاکید قرار گرفته شده است، راه و رمز عبور از این مرحله است.

علیر ضا بصیری فرماندار، اقتصاد مقاومتی را به منزله ایجاد اقتصادی سالم و رقابتی با هدف تامین مایحتاج کشور بدون نیاز به بیگانگان و در گامی دیگر تعامل و رقابت با دنیا دانست و بر حمایت از تولیدات ساخت داخل تاکید کرد. علیرضا بصیری اتکا بر توان داخلی را از بندهای سیاست کلی اقتصاد مقاومتی بیان نمود و افزود: دولت تدبیر وامید تمام تلاش خود را برای رفع موانع تولید و شکوفایی اقتصاد و صنعت بکار گرفته تا بسترهای لازم  جهت بالا بردن توان داخلی و استفاده از ظرفیتهای بخش خصوصی به منظور سرمایه‌گذاری در واحدهای تولیدی و فعالیت سرمایه‌گذاران را فراهم نماید.وی افزود در این میان تولید کنندگان نیز باید نسبت به ارتقاء کیفیت تولیدات اقدام نمایند، چرا که تا زمانی که صنعتگران و تولید کنندگان کشور توجهی به تولید با کیفیت نداشته باشند حمایت و استقبال از کالای تولید داخل تحقق نخواهد یافت.

فرماندار شهرستان در ادامه با اشاره به وجود واحدهای صنعتی بزرگ و کوچک در شهرستان شاهین شهر و میمه به سیاست های دولت تدبیر و امید در جهت بر طرف سازی موانع تولید و شناسایی ظرفیت های اشتغال زایی اشاره خاطرنشان کرد: رفع مشکل بیکاری یکی از برنامه های دولت تدبیر و امید میباشد، لذا در راستای سیاستهای دولت، فرمانداری شهرستان با تدوین سند راهبردی حوزه اشتغال زایی در شهرستان در صدد شناسایی نقاط قوت ،فرصتها و ظرفیتهای موجود در شهرها و روستاهای شهرستان برآمده است تا با جذب سرمایه گذار بومی و غیر بومی نسبت به ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری اقدام نماید و در این خصوص اقداماتی نیز انجام شده است.وی ادامه داد اولویت ما حمایت از صنایع موجود فعال و تلاش برای فعال کردن صنایع نیمه فعال در سطح شهرستان با انجام حمایتهای لازم بوده تا بتوانیم از وضعیت موجود عبور نماییم.

علیرضا بصیری در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت مبارزه جدی با قاچاق کالاو ارز افزود: پدیده قاچاق، اقتصاد کشور را دچار چالش های اساسی در حوزه های مختلف می کند و در این راستا باید عرصه بر عوامل قاچاق کالاو ارز بسته و زمینه برای فعالیتهای اقتصادی و سرمایه گذاری سالم فراهم شود. وی با اشاره به گردش مالی هنگفت در این چرخه افزود: اگر اهمیت خرید کالای ایرانی و نفی کالای قاچاق و خارجی برای مردم نهادینه نشود و آسیب‌های آن در جامعه تبیین نگردد، قطعاً نمی‌توانیم به سمت اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم،لذا بر دستگاههای فرهنگی به ویژه خبرنگاران و اصحاب رسانه فرض است نسبت به تبیین این موضوع در جامعه تلاش نمایند.

نماینده عالی دولت در شهرستان در ادامه با بیان اقدامات صورت گرفته توسط دولت جهت مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود :کمیسیون مبارزه با قاچاق کالاو ارز شهرستان با قاطعیت و جدیت مشغول به فعالیت بوده و توانسته است در این خصوص رتبه نخست در استان را به خود اختصاص دهد .

علیرضا بصیری فرماندار در ادامه بر اهمیت روابط عمومی ادارات در حفظ ارتباط مستمر با بطن جامعه و خبر نگاران جهت اطلاع رسانی به مردم تاکید کرد و گفت:سیاست های راهبردی نظام تنها در صورتی قابل تحقق خواهد بود که مردم در جریان اهداف و مسیر حرکت نظام و کم و کیف اقدامات مختلف و الگوهای جدید رفتاری متناسب با اقتصاد مقاومتی قرار بگیرند که همه اینها در گرو داشتن روابط عمومی پویا و روزآمد است که ضمن بهره گیری از علم روز و توان نیروهای متخصص روز به روز دامنه ی ارتباطاتش با بدنه ی جامعه را گسترش دهد.

فرماندار شهرستان در قسمتی دیگر از سخنان خود با اشاره به کمبود آب افزود: با شروع فصل گرما و افزایش دما معضل کمبود آب جدی است و در خصوص مصرف بهینه آب باید فرهنگ سازی انجام شود،چرا که صرفه جویی بزرگترین اقدام برای عبور از بحران کم آبی است و این مهم باید سرلوحه کار رسانه های جمعی اعم از صدا وسیما،مطبوعات وخبرگزاری ها قرار گیرد.

لازم به ذکر است در ابتدای این نشست رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ضمن تقدیر از فرماندار جهت تعامل با رسانه ها گزارشی از وضعیت رسانه ها در شهرستان ارائه داد و در ادامه تعدادی از خبرنگاران و صاحبان رسانه به بیان دیدگاههای خود در موضوعات مختلف پرداختند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 74
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal