فرمانداری شاهین شهر و میمه
خانه
1396/12/07 شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان
شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان
فرماندار شهرستان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان طی سخنانی با اشاره به دغدغه‌های    مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص آسیب‌های اجتماعی ، موضوع اعتیاد را یکی از مصادیق اصلی آسیب‌های اجتماعی  دانست که ضرورت مقابله و پیشگیری از آن همواره از تأکیدات معظم له به دستگاه‌های متولی بوده است.

فرماندار گفت: در مقابله با این پدیده خانمان سوز تنها اکتفا به وظیفه اداری راهگشا نیست چرا که اگر می خواهیم در این حوزه فعالیت ماندگار و تاثیرگذاری داشته باشیم، باید از مشارکت برنامه ریزی شده مردم برای مقابله با پدیده اعتیاد استفاده کنیم.

علیرضا بصیری با بیان اینکه تقدم فعالیت های پیشگیرانه مبارزه با مواد مخدر امری ضروری است گفت: می توان با استفاده از ظرفیتهای دینی،روحانیون، مساجد و پایگاه‌های بسیج ، ایجاد گفتمان های مختلف با حضور دانشجویان و دانش آموزان و نشست های تخصصی برای اولیا و مربیان، جهت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در زمینه پیشگیری از اعتیاد و عوارض خانمان سوز این پدیده شوم، استفاده کرد.

فرماندار با اشاره به ترفندهای دشمنان در راستای اشاعه پدیده شوم اعتیاد در بین جوانان و نوجوانان گفت برپایی نمایشگاه دائمی پیشگیری از مصرف مواد مخدر در شهرستان از اقدامات مهم وموثر در خصوص پیشگیری از شیوع این بلای خانمان سوز است .وی با تاکید بر ارتقاء سطح آگاهى اقشار مختلف جامعه،افزود لازم است برنامه ریزی های لازم جهت بازدید اقشار مختلف مردم از نمایشگاه مذکور صورت پذیرد.

فرمانداردر ادامه افزود برقرای ارتباط مثبت، قوی و فراهم آوردن محیط سالم و آموزش های مناسب می تواند بر روی فرزندان تاثیرگذار بوده و از آسیب های بیشتر پیشگیری کند. وی همچنین توجه به آمادگی فکری،رفتاری خانواده ها را حائز اهمیت دانست و گفت: خانواده به عنوان مهم ترین هسته اجتماعی بیشترین توانمندی در حمایت از جوانان در برابر سوءمصرف مواد مخدر و آسیب های ناشی از آن را دارد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان در پایان از اعضای شورا خواست ضمن ارائه گزارشات اقدامات خود به تناسب ظرفیت و پتانسیلی که در زمینه مهار مواد مخدر دارند، طرحها و برنامه های خود را جهت برنامه ریزی در سال آینده به دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر شهرستان ارسال نمایند.

تعداد بازدید: 34
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal