فرمانداری شاهین شهر و میمه
خانه
1397/04/02 کار گروه اشتغال شهرستان
کار گروه اشتغال شهرستان
جلسه کار گروه اشتغال به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور اعضای این کارگروه در محل فرمانداری برگزار شد. فرماندار در این جلسه طی سخنانی با اشاره به استعدادهای فراوان شهرستان و تاکید دولت تدبیر و امید بر ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی، یکی از مهم ترین موضوعات در دست اقدام شهرستان را توسعه با محوریت ایجاد اشتغال دانست و افزود: براین اساس کارگروه اشتغال شهرستان باید جدی‌تر فعالیت‌های خود را در چارچوب وظایف مربوطه دنبال کند و مجموعه ادارات شهرستان  نیز با همفکری و همدلی می توانند در تحقق اقتصاد مقاومتی, رفع بیکاری و جذب سرمایه‌گذاری تلاش کنند.

 

فرماندار با اشاره به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به نام سال حمایت از تولید ملی و تاکید معظم له بر مسئله اقتصاد در کشور افزود: همه مسئولین ذیربط موظفند در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی حمایت لازم در خصوص جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال پایدار را در دستور کار خود قرار دهند به طوری که بتوانیم در پایان سال شاهد افزایش سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال  در شهرستان باشیم.

 

فرماندار شهرستان عدم تلاش جدی برای جذب سرمایه گذاران و فقدان فرآیند پایدار و منظم اشتغال زایی را دو معضل اساسی در افزایش بیکاری و تضعیف اقتصاد دانست و افزود: دولت همواره بر ایجاد فضای همکاری با بخش خصوصی اهتمام داشته و لذا پیگیری این فرمانداری بر حسب تاکید استاندار محترم مبنی بر کاهش بروکراسی و فراهم نمودن زمینه سرمایه گذاری، نوید تغییرات چشمگیری در آینده شهرستان شاهین شهر و میمه خواهد بود.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان در ادامه  با اشاره به اجرای طرح کارورزی در شهرستان افزود: دولت در راستای توانمندسازی و اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی طرح کارورزی را تدوین کرده تا بدین وسیله واجدان شرایط در مراکز مختلف صنعتی و تولیدی مشغول شوند.وی خاطر نشان نمود :هزینه های این طرح توسط دولت تامین خواهد شد و فارغ التحصیلان واجدالشرایط و جویندگان کار در رشته های مختلف دانشگاهی در یک بازه زمانی مشخص میتوانند در دوره کارورزی شرکت کنند.فرماندار از شرکت ها و صنایع مستقر در شهرستان خواست ،جهت اجرای کامل طرح کارورزی  همکاری لازم را با ادارات مربوطه خصوصاً اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی داشته باشند.

 

فرماندار در قسمتی دیگر از سخنان خود به حجم عظیم نقدینگی در جامعه اشاره نمود و با بیان این که این عدد به هر سمتی برود همانند یک سونامی عمل میکند واقتصاد کشور را با مشکل مواجه می سازد. گفت: لازم است مسئولین ،بانکها و موسسات مالی این امکان را به وجود بیاورند که این نقدینگی در جهت سرمایه گذاری و اشتغال استفاده شود چرا که عدم مهار آن منجر به افزایش نرخ تورم خواهد شد.

 

فرماندار شهرستان در قسمتی دیگر از سخنان خود تشکیل بازارچه های مشاغل خانگی را راهکاری مناسب جهت حضور کار آفرینان در عرصه تولید  و خودکفایی دانست و گفت این مهم می تواند ضمن ایجاد رشد  و پویایی اقتصادی، زمینه اشتغال و درآمدزایی را برای اقشار بیکار جامعه فراهم کند.

 

لازم به ذکر است در پایان این جلسه مقرر شد روسای ادارات پس از بررسی‌های کارشناسانه ، آمارها، گزارشات و پیشنهادات کاربردی خود را در زمینه‌های سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال در حوزه  فعالیت خود را در جلسه آتی ارائه دهند.

تعداد بازدید: 40
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal