فرمانداری شاهین شهر و میمه
خانه
1397/02/16 همایش شوراهای اسلامی شهرستان
همایش شوراهای اسلامی شهرستان

همایش شوراهای اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه شاهین شهر و رئیس دادگستری شهرستان ، بخشداران،شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، یکشنبه شانزدهم اردیبهشت در محل فرمانداری برگزار گردید.

علیرضا بصیری فرماندار در این همایش با تاکید بر هم افزایی و حفظ انسجام درونی شوراها، بر لزوم اشرافیت اعضای شوراهای اسلامی  به قوانین و مقرارت تاکید کرد و افزود: : اعضای شوراهای اسلامی باید با مطالعه و تسلط کامل به قوانین و مقرارت، مسائل ،مشکلات و فرصت‌ها را به خوبی شناخته و با اولویت‌ بندی صحیح بتوانند با استفاده از اعتبارات و بودجه‌ها در راستای برطرف کردن مشکلات گام بردارند چرا که فرصت خدمتگزاری زود به پایان میرسد.

فرماندار شهرستان در ادامه ضمن اشاره به نظارت مردم بر عملکرد مسوولین ، خواستار برنامه ریزی مدون و دقیق شوراها در طول مدت فعالیت4 ساله خود در حوزه مدیریت شهری و روستایی شد و افزود: شوراهای اسلامی باید بتوانند بعد از اتمام دوره فعالیت خود کارنامه درخشانی به مردم ارائه دهند.

فرماندار دقت نظر لازم در خصوص مصوبات شورا ها را امری مهم دانست و خاطر نشان نمود اعضا شوراهای اسلامی شهر و روستا باید با همدلی و همزبانی از اختلاف سلیقه ای که در روند امور اخلال ایجاد می کند بپرهیزند و در چهار چوب قانون و اختیارات حرکت کنند.

علیرضا بصیری فرماندار در ادامه با بیان اینکه همه شوراها باید یک هدف مشترک را دنبال کنند و آنهم خدمت صادقانه به مردم است، دو آفت در مسائل شوراهای اسلامی شهر و روستا را ، دخالت در اجرا و اختلافات بین اعضا بیان نمود و خاطر نشان کرد:  اعضای شوراهای اسلامی دارای شان تصمیم گیری هستند و وظیفه شهردار اجرا آن تصمیمات و مصوبات می باشد،اما متاسفانه در مواقع ای شاهد این هستیم که اعضای شورای اسلامی از سر دلسوزی به موضوعاتی ورود پیدا می کنند که هم برای خود و هم برای شهردار و دهیار و در مواقعی برای مسوولین شهرستان واستان ایجاد مشکل میکنند. فرماندار گفت از اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا انتظار میرود، با رعایت مرز بین نظارت و دخالت، موجبات کارکرد بهتر شوراهای اسلامی و تحقق اهداف را فراهم نمایند.

فرماندار در قسمتی دیگر از سخنان خود با اشاره به کمبود بارندگی و خشکسالی های اخیر ،کم آبی را  یکی از مشکلات شهرستان برشمرد و افزود:استفاده بهینه و بهروری حداکثری از این موهبت الهی باید به عنوان یک فرهنگ در دستور کار قرار گیرد.وی آموزش و اجرای روش های نوین و تغییر کشت سنتی ، کاشت گیاهان و محصولات کشاورزی کم آب از جمله زعفران،گل محمدی و پسته ، آموزش و فرهنگ سازی را از جمله راهکارهای مهم در این خصوص بیان نمود.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به نامگذاری سال به نام حمایت از کالای ایرانی ،خواستار بررسی راهکارهای عملی تحقق رهنمود مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و همچنین فرهنگ‌سازی استفاده ازکالای داخلی و بهره گیری از تجهیزات تولید داخل جهت پروژه های خدماتی، عمرانی و فرهنگی در سطح شهرستان شد.

اجرای دقیق مصوبات شورا، لزوم ارتباط دائم شوراها با مردم ، پیگیری و انتقال خواسته ها و دغدغه های مردم ،حساسیت نسبت به بیت المال از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد تاکید فرماندار قرار گرفت.لازم به ذکر است در یایان این همایش با اهدای لوح یاد بودی از اعضای شوراهای اسلامی شهر وروستا تقدیر شد.

 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 63
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal