فرمانداری شاهین شهر و میمه
خانه
1397/02/10 کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی شهرستان
کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی شهرستان کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه شاهین شهر و کلیه اعضا روز یکشنبه نهم اردیبهشت در محل فرمانداری برگزار گردید.
کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه شاهین شهر و کلیه اعضا روز یکشنبه نهم اردیبهشت در محل فرمانداری برگزار گردید.

علیرضا بصیری فرماندار در این مراسم طی سخنانی با تبریک سالروز ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان افزود: قطعا اعتلا و توسعه هر جامعه در گرو وجود جوانانی است که در آن جامعه پرورش می یابند و با کار و تلاش خود زمینه ایجاد پیشرفت جامعه را رقم خواهند زد. فرماندار افزود: جوانان ایران اسلامی همواره به‌ واسطه پیروی از اهل ‌بیت (ع) خصوصا حضرت علی اکبر(ع) با بهره‌گیری از غیرت، خودباوری و ایمانشان نقش چشم‌گیر و قابل توجهی در مقاطع گوناگون انقلاب اسلامی همچون پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، دوران دفاع مقدس و سازندگی و آبادانی کشور داشته و دارند.

فرماندار در قسمتی دیگر از سخنان خود با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در سال جدید با عنوان حمایت از کالای ایرانی، و همچنین ابلاغ سیاستهای اقتصاد مقاومتی از سوی معظم له افزود: این تاکیدات نشان دهنده ضرورت تحول در اقتصاد و اصلاح فرهنگ مصرف می باشد، چرا که تا فرهنگ مصرف اصلاح نشود اقتصاد نیز اصلاح نخواهد شد.فرماندار گفت: مردم نشان داده‌اند همواره در عرصه های مختلف پشتیبان نظام بوده و هستند و در شرایط فعلی نیز همانند سالهای دفاع مقدس با اصلاح اقتصاد و فرهنگ و حفظ منابع، دولت را در اجرای برنامه های خود یاری خواهند کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان کم توجهی مردم و خانواده‌ها به مصرف کالای داخلی وخرید کالای خارجی را موجب کاهش رونق اقتصادی و جلوگیری از گردش سرمایه دانست و اتکاء به ظرفیت‌های داخلی را از جمله عوامل مهم موفقیت و برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور بیان نمود.

فرماندار شهرستان در ادامه از خانواده به عنوان یکی از مهمترین پایگاههای شکوفایی اقتصاد مقاومتی در جامعه نامبرد و افزود: توجه و اهتمام به عوامل ساختاری در جامعه می تواند فرهنگ مصرف را در کشور تغییر و ارتقا دهد و در این میان خانواده نقشی اساسی دارد چرا که تا زمانی که مردم کالای ایرانی را برای مصرف انتخاب نکنند و صاحب سرمایه ایرانی را به گردش مالی نرسانند، فضایی برای بهبود کیفیت محصول ایرانی و رونق کسب و کار ایجاد نمی شود.

علیرضا بصیری فرماندار، نقش مسئولان را در به ثمر رسیدن اقتصاد مقاومتی غیر قابل انکار دانست و افزود:یکی از مقدمات تحقق این مهم معرفی توانایی‌های داخلی است، و این از خود دستگاه اجرایی شروع میشود، بطور مثال آموزش‌ و پرورش باید اهمیت استفاده کالای ایرانی و تأثیرش بر اقتصاد کشور را به دانش آموزان آموزش دهد.

فرماندار از دستگاههای اجرای خواست اقدامات و برنامه های خود در راستای تحقق شعار سال را به دبیرخانه کارگروه ارسال و در این خصوص از ظرفیت نخبگان و کارشناسان حوزه و دانشگاه در جهت تولید محتوا ، بستر سازی و اجرایی نمودن امر استفاده نمایند.

در ادامه دکتر دوازده ‌امامی استاد دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان که به‌ عنوان سخنران مهمان به این کارگروه دعوت‌ شده بود، به بیان مطالبی در خصوص لزوم اجرای برنامه‌های فرهنگی در جهت زمینه سازی مصرف کالای ایرانی پرداخت.
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 82
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal