فرمانداری شاهین شهر و میمه
خانه
1396/12/23 کار گروه تخصصی بانوان و خانواده
کار گروه تخصصی بانوان و خانواده

جلسه کارگروه بانوان و خانواده به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور کلیه اعضا روز بیست وسوم اسفند در محل فرمانداری برگزار گردید.علیرضا بصیری فرماندار در این جلسه طی سخنانی ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته دستگاههای اجرایی شهرستان در حوزه بانوان از آنان به عنوان یک ارزش و سرمایه الهی نامبرد و افزود: جامعه سالم نیازمند خانواده سالم است چرا که سعادت و سلامت هر جامعه در خانواده پایه گذاری میشود.فرماندار از جمله ویژگی های یک جامعه سالم و پویا را انتقال ارزش های اعتقادی،مذهبی،فرهنگی واجتماعی دانست وافزود :انجام این مهم در درجه اول به عهده خانواده و سپس جامعه است ودر این میان نقش مادران ممتاز است .

فرماندار شهرستان در خصوص نقش زنان و تربیت کودکان گفت:زن در تربیت کودک اصلی ترین نقش را داراست ، مادران کانون عاطفه و محبتند و همچنین رهبران اولیه هدایتگری اعتقادی و فکری جامعه هستند و نمونه بارز آن شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بودند که توانستند حماسه عظیمی بیافرینند.

علیرضا بصیری فرماندار در ادامه به نقش بانوان شاغل در دستگاه اجرایی و ادارات اشاره نمود و گفت در نظر گرفتن توانایی‌ ، تخصص و مهارت های بانوان در جهت خدمت‌رسانی به مردم از جمله مواردی است که مدیران ادارات موظفند  بیش از گذشته به آن توجه نمایند.

فرماندار با تاکید بر ایجاد بانک اطلاعاتی در خصوص شناسایی بانوان توانمند و متخصص در عرصه های مختلف افزود :این کار منجر به شناسایی افراد متخصص و کار آمد و استفاده از ایشان در مرتبه ها و جایگاه مدیریتی بانوان در سطح شهرستان خواهد شد وی خاطر نشان نمود عملی شدن این کار منوط به بالا بردن اعتماد به نفس،پشتکار و دقت ‏در بانوان خواهد بود.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به نقش زنان در جامعه افزود: اگر زن از ایفای نقش اجتماعی خویش محروم شود از رشد اجتماعی او کاسته و چنین جامعه ایی مطمئنا رشد نخواهد یافت.

فرماندار با اشاره به سیاست و خط مشی دولت تدبیر و امید در زمینه  توانمد سازی بانوان افزود: کارگروه بانوان وخانواده شهرستان باید با شناسایی فرصت ها وتهدید ها همچنین نقاط قوت و ضعف در حوزه بانوان نسبت به ارتقاء جایگاه زنان اقدام نمایند واین کار با شناسایی طرحهای کاربردی ، موقعیت اجتماعی شهرستان ، دعوت از مشاوران و کارشناسان مجرب در حوزه بانوان میسر میگردد.

تعداد بازدید: 69
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal