فرمانداری شاهین شهر و میمه
خانه
1398/07/15 تاکید فرماندار شهرستان  بر پرداختن هدفمند  به حوزه بانوان  و استفاده از ظرفیت آنان در بخش های مختلف جامعه
تاکید فرماندار شهرستان بر پرداختن هدفمند به حوزه بانوان و استفاده از ظرفیت آنان در بخش های مختلف جامعه در کارگروه تخصصی بانوان وخانواده مطرح شد؛
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شاهین شهر و میمه، اسفندیار تاجمیری فرماندار در کارگروه تخصصی بانوان وخانواده ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی با ابراز خرسندی از میزبانی جمعی از توانمندان جامعه بانوان شهرستان، هم در نظام اداری، اجرایی و هم در حوزه های خصوصی، عمومی و کارآفرینی با اشاره به اینکه 50 درصد جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند افزود: اگر خواهان توسعه و پیشرفت کشور هستیم بدون شک نمیتوان این ظرفیت عظیم را نادیده گرفت.

 مقام فرماندار با بیان اینکه در پرداختن ضابطه مند به حوزه بانوان دچار عقب ماندگی تاریخی هستیم خاطر نشان نمود: بخشی از مشکلاتی که امروزه گریبانگیر جامعه است به این دلیل است که از 50 درصد ظرفیت سرمایه انسانی کشور به طور متناسب و درست استفاده نشده است.

فرماندار در ادامه بر سیاست های راهبردی دولت تدبیر و امید در جبران بخشی از این عقب ماندگی تاریخی چه در پرداختن به حوزه زنان و چه در فرصت های ارتقاء و مسئولیت دادن و اعتماد به بانوان اشاره کرده و افزود: در حال حاضر 19 درصد از مشاغل مدیریتی کشور مربوط به زنان است و در سال گذشته حدود 40 درصد تسهیلات اشتغال در کل کشور را بانوان دریافت کرده اند، در عین حال مباحث مربوط به کرامت ، امنیت و صیانت از حوزه خانواده، شاخص های عدالت جنسیتی و .. در حوزه دولت پیگیری و ابلاغ شده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان در ادامه بر لزوم پویایی، تشکل و اهتمام جامعه زنان شهرستان در راستای عملیاتی شدن این سیاست ها و با اشاره به دارا بودن رتبه اول توسعه انسانی در بین شهرستان های استان بر حضور متشکل و تاثیر گذار زنان و جوانان تاکید نمود.

وی همچنین با تاکید بر رسالت مهم اعضای کارگروه بانوان و خانواده شهرستان، به وجوه مختلف مسئولیت رابطین بانوان اشاره کرد. و گفت: در گام اول، رابطین بانوان ادارات و سازمان ها به عنوان مشاور بانوان در دستگاه متبوع خود حداکثر تلاش خود را در استفاده از ظرفیت درون سازمانی ، سلسله مراتب استانی و ملی در جذب امکانات و ارائه خدمات به همکاران زن خود بکار گیرند.

وی افزود: در گام دوم مسئولیت هر یک از اعضا برای کلیه کارکنان زن ادارات تعریف و مشخص گردد و در گام سوم مسئولیت هر یک از اعضا به عنوان عضوی از کارگروه در تصمیم گیری، سیاست گذاری ،تسهیل گری ، رفع موانع و مشکلات 50 درصد جمعیت شهرستان در حوزه های مختلف عمومی ، فرهنگی ، مهارتی، کرامت و محوریت خانواده ، رفاهی و همچنین ارائه پیشنهادها و راهکارها جهت مشارکت زنان و ظهور و بروز اجتماعی و میدانی بانوان شکل خواهد گرفت.

اختصاص مدت زمان مشخص در هفته جهت ورزش بانوان شاغل در ادارات با استفاده از ظرفیت باغ بانوان و همکاری اداره ورزش و جوانان در راستای نشاط، کارایی و بهره وری شغلی هرچه بیشتر بانوان، پیگیری برپایی بازارچه مشاغل خانگی با محوریت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی،حضور گسترده و پرشور بانوان در برگزاری انتخابات،استفاده از ظرفیت بانوان شاخص شهرستان در راستای افزایش خود باوری در بین زنان به منظور مشارکت در فعالیت های اقتصادی، اجتماعی، هنری و ... از جمله موارد مطرح شده توسط فرماندار شهرستان در کار گروه تخصصی بانوان و خانواده بود.

 
تعداد بازدید: 37
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal