فرمانداری شاهین شهر و میمه
خانه
1398/04/15 دیدار فرماندار با اعضای شورای اسلامی شاهین شهر
دیدار فرماندار با اعضای شورای اسلامی شاهین شهر دیدار فرماندار با اعضای شورای اسلامی شاهین شهر

اسفندیار تاجمیری فرماندار روز شنبه پانزدهم تیر ضمن حضور در ساختمان شورای اسلامی شاهین شهر با اعضای این شورا دیدار و گفتگو کرد.

 

تاجمیری در این دیدار طی سخنانی شوراهای اسلامی شهر و روستا را از جمله نهادهای مهمی دانست که در ساختار نظام اداری تجلی گاه همدلی و همکاری دولت و مردم هستند. وی در همین رابطه افزود: اساسا شوراهای اسلامی در ساختار قانون اساسی کشور بر پایه ی این دیدگاه تببین و تعریف شده اند که مسئولیت انجام امور مهم شهر و روستا به دست خود مردم سپرده شود و به همین دلیل شوراهای اسلامی را می توان نماد حاکمیت مردمی در نظام اسلامی دانست که می توانند در ایجاد همدلی میان دولت و ملت موثر واقع شوند.

 

فرماندار در ادامه ضمن تاکید بر تعامل سازنده میان مردم و مسوولین، این موضوع را امری مهم و راهبردی توصیف نمود و افزود:بدون این همراهی و همکاری، توانمندی ها، استعداد ها و ظرفیت ها به هدر می رود ، ضمن اینکه موجبات اختلاف و دلسردی فراهم می شود و امور آنطور که باید به سرانجام نخواهد رسید.

 

اسفندیار تاجمیری در ادامه  نقش ها و مسئولیت ها را در ساختار اداری و قانونی کشور مشخص و شرح حدود وظایف را روشن و تفکیک شده بیان کرد و افزود: قانون در شرح وظایف و مسئولیت ها عمدتا صریح و واضح است و بنا بر قانون می بایست از آنچه منجر به تداخل وظایف و مسئولیت ها می شود پرهیز کرد و به شوراها در ایفای نقش مشخص نظارتی خود کمک نمود.

 

فرماندار در ادامه با بیان اینکه شوراهای اسلامی باید به عنوان رابطی میان مردم و مسئولین ایفای نقش و پیگیری مسائل و مشکلات در حوزه شهری و روستایی در جهت ارتقاء وپیشرفت باشند خاطر نشان نمود واگذاری بخشی از امور به مردم و بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در پروژههای عمرانی و خدماتی و تسهیل امور سرمایه گذاری جهت ایجاد اشتغال باید در راس کارهای شوراهای اسلامی قرار گیرد.

 

فرماندار در قسمتی دیگر از سخنان خود رعایت اخلاق در مناسبات را جزء الزامات کار شورایی دانست و افزود: دغدغه شوراها باید حل مشکلات شهری و ایجاد ارتباط مناسب بین مردم ومدیریت شهری باشد و این امر نیاز به یک خود کنترلی از طرف اعضا شورا و مسوولین امر دارد.نماینده عالی دولت پیگیری ونظارت بر امور را از جمله وظایف مهم شوراها دانست و افزود:باید با رعایت چهار چوبها و بر مدار قانون ورعایت چهار چوب نظارت و اجرا صورت پذیرد.

 

برنامه محوری،توجه به آسیب های شبکه های اجتماعی محلی،توجه به چالش های مدیریت شهری در بخش نیروی انسانی، قانون مداری، لزوم ارتباط دائم شوراها با مردم، همدلی و همراهی در بین اعضای شورا، رعایت مرز بین نظارت و اجرا و حساسیت نسبت به بیت المال، وظیفه شناسی و ساده زیستی از جمله مواردی بود که فرماندار رعایت آنها را موجب کارکرد بهتر شوراها و تحقق اهداف آنها عنوان کرد.

 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 63
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal