فرمانداری شاهین شهر و میمه
خانه
1398/04/15 به مناسبت روز قلم
به مناسبت روز قلم نشست صمیمی فرماندار شهرستان با اصحاب رسانه
 به مناسبت 14 تیر روز قلم، جمعی از اصحاب قلم و رسانه با فرماندار شهرستان دیدار کردند. اسفندیار تاجمیری فرماندار در این دیدار با تبریک دهه کرامت و روز قلم از قلم به عنوان نماد اندیشه و تفکر و مظهر اراده الهی نامبرد و افزود: اندیشه ورزی تنها عاملی است که تفاوت انسان را با سایر موجودات نشان می دهد.
 

فرماندار با اشاره به جایگاه قلم در عالی ترین سطح دینی و اشاره قرآن کریم به آن افزود: این مهم به منزله حجت شرعی، اعتقادی و عقلی است و لذا بر همه ما فرض است که حرمت قلم را پاس بداریم و اصحاب رسانه و اهل قلم بیشترین مسوولیت را در حفظ و صیانت از جایگاه قلم دارند و باید مورد توجه و رعایت قرار دهند.

 

تاجمیری در ادامه با تبریک روز شهرداری ها و دهیاری ها افزود: با توجه به اینکه در شهرستان شاهین شهر و میمه حدود 95 درصد از جمعیت در شهرها ساکن هستند به این دلیل شهرداریها نقش بسزایی در ارائه خدمات عمومی،پیگیری مسائل شهری و حقوق شهروندی مردم دارند و اجرای این مهم با همکاری شوراهای اسلامی شهر به عنوان نماینده مستقیم مردم در انجام مسائل شهری عملی خواهد شد.

 

فرماندار در ادامه با اشاره به شرایط کشور افزود: امروز دشمنی دشمنان و بدخواهان نظام وکشور به اوج رسیده است و با علنی کردن محدودیت ها و تحریم ها اعتبارات و منابع در آمدی کشور و تعاملات مالی کشور را تحت تاثیر قرار داده اند و هدف آنان معیشت مردم و تنگ کردن عرصه بر مردم می باشد.

 

وی خاطر نشان نمود: با توجه به همه این دشمن ها وظیفه ما همدلی و انسجام و صیانت از اصل استقلال،مقاومت و آزادگی میباشد.فرماندار در ادامه یکی از نیازهای مهم در جامعه را امید و نشاط و همراهی مردم دانست و افزود: رسانه ها و اهالی قلم در این خصوص تکلیف و مسوولیت اخلاقی،انسانی،اعتقادی،عقلانی وحرفه ای دارند و لازم است با عملکرد خود در راستای ایجاد اتحاد و همدلی در بین مردم و مسوولین اجازه ندهند که بین حاکمیت و مردم فاصله ایجاد شود.

 

تاجمیری با اشاره به مشکلات پیش آمده حاصل از تحریم های ظالمانه دشمن بر معیشت مردم افزود:تلاش دولت و همه مسوولین گذر از این دوره بحرانی و بهبود شرایط است و ان شالله ملت ایران از این پیچ تاریخی به سلامت عبور خواهد کرد.

 

فرماندار شهرستان در قسمتی دیگر از سخنان خود  با اشاره به جایگاه مغتنم رسانه در همه نقاط جهان افزود:رسانه به عنوان ابزاری جهت تنویر افکار عمومی است و افکار عمومی نیز برای نظام های سیاسی دنیا ،متولیان اداره جوامع و امور عمومی عنصری مهم وتاثیر گذار است وی افزود: این موضوع در نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز از جایگاهی ویژه برخوردار است چرا که با توجه به اینکه مردم به عنوان ولی نعمتان ما هستند، وظیفه رسانه ها تنویر افکار عمومی در خصوص بیان و انعکاس نیاز های مردم و خدمات اقدام صورت گرفته است.

 

فرماندار با اشاره به رسالت حرفه ای رسانه ها افزود:رعایت قانون ،اخلاق ،حقوق عمومی مردم  و مدیریت زمان از جمله شاخصه های مهم در این حوزه می باشد.وی با بیان اینکه به استقلال عمل در رسانه معتقدیم و احترام وحرمت به استقلال رسانه ها را مورد توجه قرار می دهیم افزود: کلیه مدیران و مسوولین شهرستان مکلف هستند در راستای قانون با رسانه ها همراهی و همکاری نمایند واصحاب رسانه نیز مکلف به بیان اقدامات انجام شده در خصوص رفاه و آسایش مردم جامعه هستند. فرماندار ادامه داد: زیر سوال بردن اقدامات و فعالیت های مثبت متولیان امور توسط برخی فعالان رسانه پذیرفتنی نیست.

 

اسفندیار تاجمیری در ادامه با اشاره به وضعیت لجام‌گسیخته در فضای مجازی افزود:‌ در شرایط فعلی به دنبال برخورد سلبی نیستیم، اما از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خواسته‌ایم نظارت خود را بر فعالان این حوزه در محدوده شهرستان شاهین‌شهر و میمه بیش‌تر کند.


فرماندار شهرستان در قسمتی دیگر از سخنان خود با ارائه گزارشی از اقدامات خود گفت:در 52 روز از حضور اینجانب در شهرستان حدود 90 دیدار و ملاقات در راستای اطلاع از مسائل شهرستان با اقشار مختلف صورت گرفته، همچنین از 24 اداره و نهاد بازدید و سرکشی شده است،فرماندار افزود:در جریان بازدید صورت گرفته از کلیه شهرهای شهرستان با اعضای شورای اسلامی و مسوولین شهرها  نشست صورت گرفته است و مسائل و مشکلات هر منطقه بررسی و احصا شده است.وی افزود:بازدید از روستاهای بخش مرکزی و میمه و اطلاع از مسائل ومشکلات روستاهای شهرستان از جمله برنامه آتی مدیریت شهرستان در روز های پیش رو خواهد بود.

 

فرماندار در ادامه از راه اندازی شورای سرمایه گذاری شهرستان خبر داد و افزود :سعی کرده ایم نگاه جدیدی به 57 کارگروه و کمیسیون‌های مختلف که مدیریت شهرستان بر آن نظارت دارد با هدف خدمت‌رسانی بهتر به مردم داشته باشیم. تاجمیری ضمن در خواست از مسوولین شهرستان جهت ارتباط موثر با خبرنگاران این اقدام را فرصتی مناسب برای بیان خدمات انجام گرفته دانست و از روابط عمومی های ادارات شهرستان خواست تعامل خود را با رسانه های شهرستان افزایش دهند .

 

تاجمیری در ادامه با اشاره به برخی از شاخصه های شهرستان گفت: شهرستان شاهین‌شهر و میمه به لحاظ رشد سالانه جمعیت در استان رتبه اول و نرخ مهاجرپذیری رتبه دوم استانی راداراست ،فرماندار گفت: در بخش تولیدات شیر رتبه دوم، تولید مرغ رتبه سوم و در خصوص فعالیت واحدهای صنعتی و تولید ناخالص داخلی به ترتیب رتبه‌های یکم و دوم را در استان اصفهان دارا هستیم. وی افزود: با توجه به آمار موجود اگر دستگاه‌های اجرایی، فرهنگی و اجتماعی و اصحاب رسانه به این ویژگی به‌عنوان یک فرصت توجه نکنند ممکن است این فرصت به یک تهدید تبدیل گردد.

 

اسفندیار تاجمیری در ادامه از جمله دغدغه های مدیریت شهرستان را تامین آب شرب بیان کرد و افزود: طی جلسات متعدد و پیگیری های انجام شده در استان و شهرستان،مدیریت شهرستان تمام تلاش خود را بکار گرفته تا شهروندان با مشکل کمبود آب مواجه نشوند.وی در ادامه نصب پمپ های غیر مجاز و برداشت غیر قانونی آب را از جمله مسائلی بیان کرد که موجب نقص قانون و تضییع حقوق شهروندان می شود و از رسانه ها و اهل قلم خواست نسبت به اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در این خصوص اقدام نمایند.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان در قسمتی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه فرماندار هم‌زمان باید دو یا چند نقش متضاد را ایفا نماید افزود:فرماندار باید هم مدعی‌العموم حقوق مردم باشد و هم باید وکیل مدافع نهادها و ادارات شهرستان باشد. تاجمیری گفت سیاست و روش مدیریت شهرستان دوستی وصمیمیت همراه با قاطعیت خواهد بود چرا که معتقدیم باید به‌گونه‌ای رفتار شود که حقوق همه در راستای قانون ،ادب و احترام حفظ شود.


تاجمیری با اشاره برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه سالجاری با بیان اینکه فراهم نمودن مقدمات برگزاری انتخابات از جمله وظایف مدیریت شهرستان می باشد افزود: قطعاً حقوق انتخاب شوندگان و انتخاب‌کنندگان را پاس خواهیم داشت و مدیریت شهرستان در اجرای این مهم به مر قانون عمل خواهد کرد و اهل تعارف و مماشات با هیچ جریانی نخواهد بود.فرماندار با اشاره به وظیفه مهم خبر نگاران و اصحاب رسانه در خصوص لزوم دعوت از مردم به جهت شرکت در انتخابات افزود در اجرای این مهم ضمن تشکیل کمیته ای از ظرفیت های خبر نگاران و اصحاب رسانه استفاده خواهد شد.

 

تلاش برای افزایش سهمیه کاغذ مطبوعات، پیگیری بیمه و در نظر گرفتن مکانی برای فعالیت مطبوعات با همکاری شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان از جمله دیگر موارد مطرح شده توسط فرماندار در این نشست بود.

 

در ابتدای این نشست رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ضمن تقدیر از فرماندار جهت تعامل با رسانه ها گزارشی از وضعیت رسانه ها در شهرستان ارائه نمود، همچنین در ادامه این جلسه شرکت کنندگان ضمن معرفی خود به بیان مسائل، مشکلات و نقطه نظرات خود پرداختند.

 

لازم به ذکر است در این دیدار به مناسبت ولادت حضرت معصومه(س)و روز دختر ،فرماندار شهرستان از خانم هستی حکیمیان نفر برگزیده مسابقات بین المللی نقاشی در کشور بلاروس تجلیل به عمل آورد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 53
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal