فرمانداری شاهین شهر و میمه
خانه
1397/10/13 شورای آموزش و پرورش شاهین شهر
شورای آموزش و پرورش شاهین شهر

تاکید فرماندار شهرستان بر اهمیت اقامه نماز جماعت در مدارس


علیرضا بصیری فرماندار در جلسه شورای آموزش و پرورش شاهین شهر طی سخنانی ضمن اشاره به جایگاه و اهمیت نماز، اقامه نماز را قرار گرفتن در مسیر الهی و تحکیم وحدت مسلمین و بهترین راه تربیت صحیح انسانی دانست و صرف هر گونه هزینه در این خصوص را به عنوان سرمایه گذاری معنوی در جامعه بیان نمود.

 

وی با اشاره به در پیش بودن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با بیان اینکه در مقطع کنونی دشمن تمام امکاناتش را برای تخریب ذهن جامعه از جمله جوانان و دانش آموزان به کار می برد ، افزود: برای بی اثر نمودن نیات شوم بدخواهان توجه بیش از پیش به امر پرورش همراه آموزش و سرمایه گذاری در این بخش با راهکارهایی همچون ترویج فرهنگ نمازخوانی و تسهیل اقامه ی نماز جماعت ضروری است.

 

فرماندار یکی از مهمترین وظایف آموزش و پرورش را توسعه فرهنگ نماز دانست و افزود: مدرسه محل تعلیم و تربیت اسلامی است و اگر مدیر مدرسه رغبت و همت لازم را در امر نماز نداشته باشد هیچ پیشرفتی در این زمینه حاصل نمی شود لذا باید اقامه نمار جماعت در مدارس جدی گرفته شود.

 

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان خاطر نشان نمود: باید شان ،منزلت و جایگاه نماز خانه ها رعایت و تجهیز و شاداب سازی محیط نمازخانه ها در جهت ایجاد انگیزه و ترغیب دانش آموزان برای حضور باشکوه در نمازهای جماعات بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد.

 

فرماندار در بخشی دیگر از سخنان خود از خانواده به عنوان نخستین کانون تعلیم و تربیت فرزند و بستر تقویت روحیه عبادت و پرستش خداوند نامبرد و افزود: والدین زمانی می توانند رسالت خود را در ارتباط با فریضة عبادی نماز به نحو مطلوب انجام دهند  که هریک نسبت به کارگیری اصول و روش های تربیتی در ارتباط با آموزش نماز به فرزند خود آگاهی های لازم را داشته باشند .

 

برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه ائمه جماعت در مدارس با همکاری ستاد اقامه نماز،انجام اقدامات مناسب جهت ساماندهی نمازخانه های مدارس ، برگزاری کلاس های آموزش نماز و دعوت از مبلغین جهت برگزاری نماز جماعت و پاسخگویی به سوالات دینی از جمله مواردی بود که فرماندار شهرستان در راستای ترویج بیش از پیش فرهنگ نماز در مدارس مطرح نمود.

 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 57
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal