فرمانداری شاهین شهر و میمه
خانه
1397/09/15 فرماندار در آیین گرامیداشت روز دانشجو تاکید کرد
فرماندار در آیین گرامیداشت روز دانشجو تاکید کرد

 تاکید فرماندار بر نقش دانشجویان در اعتلای ایران اسلامی و لزوم مشارکت آنان در حل مشکلات کشور

 
فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه در آستانه‌ی روز دانشجو و در آیینی به همین مناسبت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر، گفت: آسیبی که امروز جامعه را تهدید می‌کند این است که بدخواهان نظام و مردم، سرمایه‌های کشور اسلامی را هدف گرفته‌اند تا این سرمایه یعنی جوانان مملکت را از کشور بگیرند.
 

علیرضا بصیری با اشاره به مطالبات جوانان ازجمله اشتغال، افزود: ناامیدی سمی مهلک و سبب دستیابی دشمن به اهدافش است لذا جوانان، خاصه دانشجویان باید بیش از گذشته به آینده امیدوار باشند و با پژوهش و علم خود، به اداره بهتر امور کشور کمک کنند.


وی با اشاره به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی به دانشجویان، از جمله حفظ اصول و روحیه آرمان‌گرایی، خودسازی اعتقادی و علمی، جوینده‌ی دانش بودن به معنای حقیقی و پرداختن علمی، از قول ایشان خطاب به دانشجویان گفت: در محیط دانشگاه نقد منصفانه و متقابلا نقدپذیری متواضعانه هردو لازم است و جوان آن هم دانشجو در محیط علمی باید ذهن و زبانش باز باشد.


نماینده‌ی عالی دولت در شهرستان با یادآوری هشدار رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر نقشه خطرناک درگیر کردن مجموعه‌های دانشجویی باهم، افزود: معظم له همواره بر لزوم تحمل و مدارای سیاسی تشکل‌های دانشجویی در محیط دانشگاه تاکید دارند.

 

علیرضا بصیری ضمن اشاره به شعار چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مبنی بر «افتخار به گذشته، امید به آینده»، با تبیین نقش دانشجویان در سه مرحله «مبارزه با رژیم ستمشاهی»، «روزهای به ثمر نشستن انقلاب» و «پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی»، گفت: نقش دانشجویان در طول این چهل سال، حضور گسترده در تعامل با نظام و پشتیبانی از آن، ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی و عدالت‌خواهی بود که بارزترین آنها تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و شکست هیمنه استکبار جهانی بود.

 

وی با برشمردن حضور دانشجویان در عرصه‌های مختلف ازجمله هشت سال دفاع مقدس، ایجاد امنیت شهرها و روستاها و حضور داوطلبانه در مناطق دور افتاده کشور برای سازندگی و رسیدگی به نیازهای مردم، خاطرنشان کرد دانشجویان هرجا که لازم بود وارد عمل شدند، گاهی در مبارزه با هدف آگاهی‌بخشی به جامعه و گاهی در راه پیشرفت کشور و پژوهش در زمینه‌های علمی، دفاعی و فرهنگی و امروزه به خود می‌بالیم که ایران اسلامی به واسطه این تلاش در بسیاری از جهات علمی حائز رتبه و مقام در جهان است.

 

فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه با اشاره به تلاش‌های دشمنان جهت قراردادن جنبش دانشجویی در مقابل نظام به دانشجویان توصیه کرد ضمن هوشیاری، نقش خود را برای اداره بهتر کشور ایفا کنند و ایرانی بهتر و آبادتر را رقم بزنند و با سرلوحه قرار دادن آرمان‌های اسلامی و ملی خویش وظیفه دانش‌پژوهی، تعمق، نوع‌آوری علمی و تلاش درجهت اعتلای اقتصاد، فرهنگ و مسائل اجتماعی کشور را پیگیری کنند.


علیرضا بصیری همچنین در طول سخنان خود از دانشجویان سوالاتی در زمینه، «مناسبت روز دانشجو»، «انقلاب اسلامی» و «شهرستان شاهین‌شهر و میمه» مطرح و دانشجویانی که پاسخ درست ارائه دادند هدایایی از سوی فرماندار دریافت کردند.


در پایان این آیین به دانشجویان برتر در حوزه‌های علمی، فرهنگی و ورزشی هدایایی اهدا شد.

 

 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 87
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal