فرمانداری شاهین شهر و میمه
خانه
1397/09/10 جلسه شورای آموزش و پرورش شاهین شهر
جلسه شورای آموزش و پرورش شاهین شهر

جلسه شورای آموزش پرورش شاهین شهر به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور اعضا در محل آموزش پرورش شاهین شهر برگزار شد.علیرضا بصیری فرماندار طی سخنانی با گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله مدرس، به آمار بیکاری در جامعه اشاره نمود و افزود: ورود دانشجو به دانشگاه و تحصیل در یک رشته بدون در نظر گرفتن نیاز بازار کار و ایجاد عدم تناسب آموزشها مقدمه  گسترش بیکاری جوانان تحصیل کرده خواهد شد.

فرماندار میل به پشت میزنشینی و فقدان مهارت را از اصلی‌ترین علل بیکاری در کشور عنوان کرد و گفت نبود مهارت هم یکی از مهم‌ترین این مشکلاتی است که سبب شده با بحرانی به نام تحصیل‌کردگان بیکار مواجه شویم، و این موضوع باعث سرخوردگی جوانان خواهد شد.

فرماندار در ادامه سخنان خود با بیان اینکه یکی از اصلی ترین نیازهای شهرستان ایجاد اشتغال پایدار است گفت: حل مشکل بیکاری درگرو تربیت افراد ماهر و متخصص،تناسب رشته تحصیلی با نیاز کارو حمایت از بخش خصوصی است .وی افزود: امروز با تراکم فارغ التحصیلان دانشگاهی در سطح کشور روبرو هستیم، لذا ضرورت دارد دانش آموزان در کنار تحصیل با مهارت آموزی و کار آفرینی آینده شغلی خود را تضمین نمایند.

 نماینده عالی دولت در شهرستان در ادامه با بیان اینکه باید در راستای تغییر نگرش ها در جامعه حرکت کرد و توجه به آینده کاری جوانان جامعه مورد توجه  خانواده ها و مسئولان و دست اندرکاران امر تعلیم و تربیت قرار گیرد افزود: در راستای  اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و ارائه آموزش های مهارت محور به دانش آموزان ،طرح آموزش حرفه های مهارتی کوتاه مدت، ایران مهارت، با همکاری آموزش و پرورش و آموزش فنی و حرفه ‌ای در دوره متوسطه اول اجرا می‌ شود. لذا لازمست دست اندرکارن اجرای این طرح با کار کارشناسی ضعف ها ،کمبودها و نواقص را شناسایی و نسبت به مرتفع نمودن ان اقدام نمایند.

وی در قسمتی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه نباید حتی یک دانش آموز در شهرستان از آموزش و تحصیل باز بماند افزود: شناسایی دانش آموزان لازم ‌التعلیم و جذب آنان و حمایت از دانش آموزان در دستور کار دست اندر کاران قرار گیرد.

فرماندار در قسمتی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه موضوع آسیب اجتماعی  مختص به شهر و کشور خاصی نیست افزود:امروز کشورهای زیادی با آسیب های اجتماعی مواجه هستند و در صورت عدم پیشگیری بخش زیادی از افراد جامعه تحت تاثیر قرار می گیرد. فرماندار یکی از این آسیبها را اعتیاد به مواد مخدر دانست و افزود :کاهش سن اعتیاد،گرایش بانوان به مواد مخدر و گرایش تحصیل کردگان به این پدیده شوم 3 معضل در حوزه مواد مخدر می باشد. که این امر اهمیت آموزش و نقش خانواده‌ها در پیشگیری و کاهش این معضل بزرگ را پر رنگ‌تر مینماید.

وی با اشاره به اینکه موضوع کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله دغدغه‌های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و ازجمله اولویت های دولت تدبیر و امید است خاطر نشان نمود اجرای تمام وکمال این مهم نیازمند مشارکت و همکاری همه افراد جامعه می باشد.

فرماندار با بیان اینکه دشمن پس از ناکامی از تهاجم نظامی اقدام به راه اندازی جنگ نرم کرده است افزود: شبکه‌های ماهواره‌ای، فضای مجازی،  از وسائلی هستند که تلاش می کنند بوسیله آن بر افکار عمومی جامعه تاثیر منفی بگذارند.

وی با بیان اینکه خانواده جهت پشگیری از بروز آسیب های اجتماعی جهت فرزندان خود باید عوامل متعددی را مورد مطالعه قرار دهند گفت: مسأله فضای مجازی و عدم آشنایی مناسب والدین با این فضا به دلیل نو پدید بودن آن باعث شده فرزندان در خانواده ها از یک فضای محرمانه و خصوصی تهدید کننده برخوردار شوند.لذا برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی در زمینه آموزش سبک زندگی سالم و آگاه سازی خانواده ها نسبت به تهدیدات فضای مجازی، تکنیک ها و شیوه های برخورد با نوجوانان در جهت در بالا بردن سطح سلامت ذهنی و روانی دانش آموزان مهم است.

فرماندار شهرستان در پایان با بیان اینکه  وجود ظرفیت های فرهنگی در این شهرستان قادر خواهد  بود  بخش عمده ای از این معضلات و مشکلات را برطرف سازد افزود: این مهم مستلزم هم افزایی و همکاری  همه دستگاهها و نهادهای فرهنگی  شهرستان با یکدیگر است.

 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 45
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal