فرمانداری شاهین شهر و میمه
خانه
1395/10/19 جلسه شورای اداری شهرستان
جلسه شورای اداری شهرستان

جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی،مدیران ومسئولین دستگاههای اجرایی روز پنج شنبه 16 دی ماه در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد .

علیرضا بصیری فرماندار در این جلسه با گرامیداشت ایام ولادت با سعادت حضرت امام حسن عسگری (ع)، با بیان اینکه اقلیم‌ها ، شرایط و خصوصیات هر منطقه، نگاه و راهکارهای ویژه خود را می طلبد،افزود :با توجه به ظرفیتهای شهرستان برگزاری همایش ها و نشست های کاربردی و طرح موضوعات راهبردی با هدف برطرف کردن مشکلات و کاستی‌ها  و برنامه ریزی در خصوص استفاده از ظرفیتها و توانمندی های شهرستان باید در دستور کار قرار گرفته و ساختارهای لازم در خصوص تحقق این مهم فراهم گردد.

فرماندار در ادامه سخنان خود با اشاره به رعایت اصل صرفه جویی در استفاده از منابع خصوصا گاز طبیعی و با بیان اینکه آیندگان نیز از این منابع سهم دارند ، از ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان خواست علاوه بر رعایت نکات ایمنی از این نعمت خدادادی به صورت منطقی و بهینه استفاده نمایند تا با توجه به سردی هوا وقفه ای در ارائه این خدمات  به سایر مشترکین بوجود نیاید.

نماینده عالی دولت در شهرستان در ادامه سخنان خود با اشاره به در پیش رو بودن ایام دهه مبارک فجر با گرامیداشت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و شهدای انقلاب اسلامی ، افزود: برنامه های این ایام رویکرد مردمی دارد و به منزله تجدید میثاق مردم با انقلاب و آرمانهای بلند امام راحل(ره) است و در این خصوص22 کمیته تخصصی به منظور افزایش کیفیت برنامه های این دهه  در شهرستان تشکیل شده است وی در ادامه افزود: تمامی ادارات و نهادها شهرستان مانند سالهای گذشته باید با برنامه ریزی مناسب، زمینه برگزاری مطلوب مراسم دهه فجر و راهپیمائی باشکوه یوم ا.. 22بهمن را فراهم سازند.

علیرضا بصیری فرماندار در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات (بویژه انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا)در سال 96 گفت: باید زمینه حضور نخبگان،دلسوزان و اشخاصی که میتوانند در رفع مشکلات شهرها و روستاها موثر باشند فراهم گردد و از ورود افراد سود جو و منفعت طلب  که هیچ اعتقادی به رفع مشکلات مردم ندارندجلوگیری شود. وی در ادامه خاطر نشان نمود: دستگاهها و ادارات شهرستان باید با رعایت اصل بی طرفی زمینه را برای برگزاری هرچه باشکوهتر انتخاباتی سالم وبدون شائبه فراهم نمایند.

فرماندار شهرستان در ادامه ضمن بیان دغدغه‌ها و مشکلات، از حیث کمبود اعتبارات  و بودجه در شهرستان گفت: شاخص‌های مربوط به توزیع اعتبارات در بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، با مشورت و همفکری تیم کارشناسی ، دستگاههای اجرائی در شهرستان بررسی و شناسایی شده است وی در ادامه افزود:احداث زیر ساختهای بهداشتی و ورزشی و تکمیل پروژهای نیمه تمام در شهرستان نیازمند توجه سازمان برنامه و بودجه استان و تخصیص اعتبارات استانی و ملی میباشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه سیاست دولت حمایت از منابع ومراکز تولیدی میباشد افزود: هدف دولت یاری رساندن و حمایت از بخش خصوصی در راستای ایجاد اشتغال و توسعه پایدار میباشد وی با بیان ظرفیتهای شهرستان در بخش های مختلف از جمله کشاورزی و صنعتی افزود:10 منطقه و شهرک صنعتی در شهرستان مشغول به فعالیت هستند که با توجه به آماده بودن زیر ساخت های سرمایه گذاری در شهرک صنعتی بزرگ اصفهان  زمینه احداث و ایجاد منطقه ویژه اقتصادی وجود دارد.

ارائه نکاتی در خصوص برگزاری همایش نکوداشت شاهین شهر ،برگزاری همایش ملی پیشگیری از اعتیاد در اسفند ماه سال جاری در شهرستان ، تامین منابع مالی واعتبارات لازم قطار شهری شاهین شهر - اصفهان ،برخورد با جرائم اقتصادی و جلوگیری از گسترش فضاههای مخرب سایبری از جمله موارد مورد تاکید فرماندار شهرستان در جلسه شورای اداری بود.

دکتر نعمت الله اکبری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان هم در این جلسه طی سخنانی با اشاره به افزایش  بودجه استانی ومتعادل شدن سرانه هزینه ها وجلوگیری از افزایش مالیات در سال 96، همچنین تامین اعتبار و مطالبات استانی جهت تکمیل پروژهای نیمه تمام شامل موزه دفاع مقدس ومرتفع شدن بودجه راههای مواصلاتی و وضعیت آب استان مطالبی را در جلسه عنوان نمود .

 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 86
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal