فرمانداری شاهین شهر و میمه
خانه
1395/10/18 همایش اصناف با رویکرد اقتصاد مقاومتی
همایش اصناف با رویکرد اقتصاد مقاومتی

همایش یک روزه اصناف با رویکرد اقتصاد مقاومتی با حضور فرماندار شهرستان ،امام جمعه شاهین شهر ،معاون تجارت سازمان صنعت معدن وتجارت استان،روسای ادارات صنعت معدن وتجارت و اتاق های اصناف شهرستان های استان اصفهان روز چهارشنبه پانزدهم دیماه در محل تالار خلیج فارس شاهین شهر برگزار گردید.

علیرضا بصیری فرماندار در این همایش با تشریح نقش وجایگاه مهم اصناف درچرخه اقتصاد کشور افزود: اصناف و بازاریان در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی بویژه دوران دفاع مقدس همواره پشتیبان و حامی نظام بوده اند.

وی ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در بحث اقتصاد مقاومتی افزود: امروز یکی از دغدغه های خانواده ها بحث اشتغال خصوصا اشتغال جوانان است و این مهم میسر نمی گردد مگر با سرمایه گذاری و به همراه آن، حمایت از تولیدات داخلی.

فرماندار در ادامه افزود:متاسفانه امروز ورود کالاهای قاچاق یک تهدید جدی برای اقتصاد کشور می باشد و این موضوع بر تولید داخلی واشتغال نیز تاثیر منفی گذاشته است وبر مسئولین خصوصا اصناف است که با شناساندن مزیتهای استفاده از کالاهای ایرانی به جای کالای خارجی وبالا بردن سطع اعتماد مردم و بالا بردن کیفیت ومرغوبیت محصولات داخل بیش از پیش ، زمینه پویایی اقتصاد کشور را فراهم نمایند.

فرماندار استفاده از همه ظرفیت ها ، حمایت از تولید ملی، مدیریت منابع و مدیریت مصرف را از جمله ارکان اقتصاد مقاومتی دانست وافزود: بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نه تنها می‌تواند منجر به حل مشکلات داخلی در همه حوزه ها شود، بلکه می‌تواند در موضوع اقتصاد،کشور را به عنوان قطب اقتصادی منطقه تبدیل کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان سپس با بر شمردن اقدامات دولت در خصوص حمایت از صنعتگران افزود:در این راستا 148 نفر از صنعتگران با ثبت نام در سایت بهین یاب و تشکیل پرونده در کار گروه تسهیل استان در خصوص دریافت تسهیلات رونق اقتصادی اقدام نموده اند.وی همچنین با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالاو ارز در دستور کار دولت قرار دارد ،بر انجام کارهای کارشناسی شده در زمینه فرهنگ سازی مثبت با نگرش مطلوب و مطمئن جهت استفاده از محصولات ساخت داخل تاکید داشت.

 لازم به ذکر است در ابتدای این همایش رئیس اتاق اصناف شهرستان با بیان اینکه:اتاق اصناف با داشتن 25 اتحادیه وتحت پوشش قرار داشتن واحدهای صنفی در شهرستان دارای جایگاه ممتازی است.گزارشی از اقدامات  صورت گرفته در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی ،حمایت از کالای ساخت داخل و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان ارائه نمود.

 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 158
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal