چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲
۱۲:۲۸:۰۴
فرمانداری شهرستان شاهین شهر و میمه

کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده

کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده

image_pdfimage_print

کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده به ریاست سرپرست فرمانداری شهرستان ، با حضور اعضا و در خصوص موضوعات مرتبط با ارتقا شاخص های سلامت کودکان زیر ۵سال و وضعیت دانش آموزان بازمانده از تحصیل در مناطق کم برخوردار در محل فرمانداری برگزار شد.

حمید رضا نجفی سرپرست فرمانداری شهرستان در این جلسه ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) طی سخنانی با اشاره به مصوبه جلسه ۸۷۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص مبانی اصول و الزامات پیاده سازی برنامه جامع سبک زندگی ایرانی اسلامی افزود: الگوی تقسیم کار دستگاه های مسئول و مرتبط برای تدوین و اجرایی شدن باید با در نظر گرفتن اصل کرامت انسانی باشد.

وی با بر شمردن مؤلفه های سبک زندگی دینی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب افزود: ایمان،علم و آگاهی،پرهیز از تقلید،توجه به نمادهای دینی و توجه به ارزش ها از جمله ی تاکیدات ایشان به مردم و مسولین است که باید بدان توجه ویژه ای شود و راهکارهای عملیاتی این مهم در شهرستان تدوین گردد.

حمید رضا نجفی در ادامه با بیان اینکه ایران اسلامی به لحاظ پیشینه ی مذهبی، تاریخی و تمدن سازی که در طول تاریخ داشته است از ویژگی ها و امتیازات هویتی بهره می برد که در بسیاری از ملت ها بی سابقه است افزود: بدخواهان و دشمنان کشور با درک این موضوع، برنامه ریزی های مختلفی در راستای به انحطاط کشاندن کشور داشته و دارند که یکی از آنها تضعیف “نهاد خانواده” با راهکار تغییر الگوی زندگی و جایگزین نمودن سبک زندگی غربی که بر اساس مصرف‌گرایی، اخلاق‌ستیزی و ناهنجاری‌ها  شکل گرفته است و بدلیل ناکام ماندن در این راه سعی دارند از طریق بستر فضای مجازی با اشاعه ناامیدی، بی انگیزه گی و کم رنگ نمودن دستاوردهای کشور در جامعه به اهداف خود برسند.

سرپرست فرمانداری شهرستان در قسمتی دیگر از سخنان خود با اشاره به لزوم تحقق عدالت آموزشی به عنوان رکن ترقی و پیشرفت افزود:رسیدگی به مسائل بازماندگان از تحصیل از حائز اهمیت ترین مباحث در حوزه آموزش و پرورش است و لذا انتظار میرود شناسایی چهره به چهره دانش آموزان بازمانده از تحصیل در شهرستان با اجرای طرح شهید «محمودوند» تسریع گردد و بر این اساس افراد شناسایی شده بتوانند از نعمت تحصیل بهره مند شوند.

حمید رضا نجفی همچنین توجه به سلامت فردی و اجتماعی را عامل مهمی در ارتقاء سطح کمی و کیفی زندگی بیان نمود و بر لزوم کنترل وآموزش بهداشت فردی واجتماعی و فرهنگ سازی در این خصوص تاکید نمود.

وی در پایان از اعضای کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده خواست طرح ها و برنامه های عملیاتی خود در حوزه های شیوه و مشی زندگی، تربیت فردی و اجتماعی و فعالیتهای سلامت محور را جهت بررسی به دبیرخانه کارگروه ارائه نمایند. در ادامه این جلسه نمایندگان اداره آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان شهرستان هریک  با ارائه گزارشی آخرین اقدامات صورت گرفته در حوزه ارتقا شاخص های سلامت کودکان زیر ۵سال و جاماندگان تحصیلی در شهرستان را بیان نمودند.

 

مطالب مشابه

آیت الله شیخ عبدالقائم شوشتری را بیشتر بشناسیم. روح ملکوتی اسوه تقوا و معرفت، سالک الی الله، مرد علم و عمل، آیت الله عبدالقائم شوشتری رحمت الله علیه به ملکوت اعلی پیوست. آیت الله عبدالقائم شوشتری از مجتهدان و عرفا معاصر شیعی ایرانی بود. وی تحصیلات عالی خود را در قم نزد آیت الله طباطبایی، […]

۱ اسفند ۱۴۰۲

إنَّا لِلَّه وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ ارتحال حضرت آیت الله شوشتری رحمه الله علیه از علمای ربانی و عارف استان اصفهان و از اساتید اخلاق حوزه علمیه اصفهان و امام جمعه اسبق شاهین شهر که بعد از مدت‌ها تحمل بیماری دعوت حق را لبیک گفتند را به محضر امام زمان عج‌الله تعالی فرجه، مقام معظم […]

۱ اسفند ۱۴۰۲

برنامه تبلیغاتی کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری در استان اصفهان از ” صدای مرکز اصفهان ” روز سه شنبه ۱ اسفند ۱۴۰۲ آقای عبدالمحمود عبدالهی؛ ساعت ۱۰:۳۰ آقای عبدالامیر خطاط؛ ساعت ۱۶:۳۰ آقای حمید الهی دوست؛ ساعت ۲۰:۳۰ آقای سید محمد علی فقیهی؛ ساعت ۲۲

۱ اسفند ۱۴۰۲

۱۰ روز تا حماسه ای دیگر اصول رفتاری نماینده مجلس چیست؟ نماینده باید در رفتار خود: اصل صداقت را پیشه کند. شفافیت داشته باشد. صاحب استقلال باشد. به تمام مردم پاسخگو باشد.

۱ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − چهار =