پنج شنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲
۱۱:۴۱:۲۳
فرمانداری شهرستان شاهین شهر و میمه

تقدیر از فعالین حوزه کتاب و کتابخوانی

همزمان با هفته کتاب

ارائه راهنمایی مطلوب در معرفی منابع و کتب میتواند سرآغاز هدایت فرد به مطالعه هدفمند باشد

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی فرماندری شهرستان،نشست فعالین حوزه کتاب و کتابخوانی با حضور فرماندار شهرستان ، شهردار و اعضای شورای اسلامی ،روسای ادارات فرهنگ و ارشاد و کتابخانه های عمومی شهرستان در سالن اجتماعات تالار شیخ بهایی شاهین شهر برگزار شد.

سید محمدرضا کاظمی طبا فرماندار شاهین‌شهر و میمه در این نشست با تقدیر از فعالین حوزه کتاب و کتابخوانی با بیان اینکه انجام فعالیت‌های فرهنگی همواره با مشکلات وسختی‌های همراه است افزود: کتابداری از جمله مشاغل فرهنگی است که علیرغم تأثیر فراوانش در سطح جامعه آن طور که باید و شاید دیده نشده است و به جهت وجود هزینه‌ها و همسان نبودن با دریافتی این حرفه، باید گفت کتابداران از مظلوم‌ترین اقشار جامعه‌اند و لازم است در راستا رسیدگی و حفظ شان و منزلت عزیزان کتابدار اقدامات و حمایت های اثر گذاری از طریق نهادهای فرهنگی شهرستان صورت پذیرد.

فرماندار در ادامه با بیان اینکه انتظار از کتابدار این است که به عنوان یک راهنما و معلم عمل نماید افزود کتابدارها باید افرادی متعهد و امین باشند و پیشنهادهای متناسب با فرهنگ و بینش جامعه در راستای رشد و بالندگی فکری، اجتماعی و فرهنگی مطالعه‌گران داشته باشند چرا که در برخی مواقع صبر و حوصله کتابدار در مواجه با مراجعه‌کنندگان و ایجاد ارتباط کلامی و راهنمایی لازم در خصوص معرفی منابع و کتب میتواند سرآغاز هدایت آن فرد به مطالعه هدفمند باشد.

فرماندار در قسمتی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه شاهین شهر، شهر دانش و خلاقیت برخلاف وجه تسمیه خود و با وجود ظرفیتهای لازم از شهرهای کم برخوردار در حوزه کتاب و کتابخوانی‌ است افزود: توجه ویژه به مباحث فرهنگی توسط نهادها و متولیان امر با همفکری، هم‌افزایی میتواند زمینه ساز صعود شهر و شهرستان به جایگاه بهتری در حوزه کتابخوانی و عضویت کتابخوان در کتابخانه‌ها باشد.

لازم به ذکر است در این آیین از مسئول اداره کتابخانه های عمومی و کتابداران شهرستان تجلیل بعمل آورده شد.

مطالب مشابه

اطلاعیه قابل توجه شهروندان شهرستان شاهین شهر و میمه از ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ تا ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ فرصت خرید کالا برگ را دارید پس عجله ای در خصوص خرید نداشته باشید.

۱ اسفند ۱۴۰۲

تقــویم انتخــابات دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامـی و شـشمین دوره انـتـخـابـات مجـلـس خبـرگان رهـبـری وعده ما ۱۱ اسفند ماه پای صندوق‌های رأی

۲۹ بهمن ۱۴۰۲

ما پرورش یافتگان مکتب حاج قاسمیم. برای اینکه مکتب شهید سلیمانی را بشناسید باید به برگه های شناسنامه او نگاه کنید. وعده ما ۱۱ اسفند ماه پای صندوق‌های رأی

۲۹ بهمن ۱۴۰۲

در روز میلاد حضرت ابالفضل العباس علیه السلام؛ تجلیل از جانبازان شاغل در شرکت نفت سپاهان با حضور فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه سید محمد رضا کاظمی طبا در آیین تجلیل از مادران شهدا و ایثارگران، جانبازان سرافراز دفاع مقدس و نیز جانبازان گرانقدر شاغل در شرکت نفت سپاهان حضور یافت. فرماندار شهرستان جانبازان […]

۲۹ بهمن ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =