پنج شنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲
۱۱:۳۶:۴۹
فرمانداری شهرستان شاهین شهر و میمه

نشست بررسی و برنامه ریزی مسائل فرهنگی اجتماعی استان

نشست بررسی و برنامه ریزی مسائل فرهنگی اجتماعی استان

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان،سید محمد رضا کاظمی طبا فرماندار شهرستان در نشست بررسی و برنامه ریزی مسائل فرهنگی اجتماعی استان که با حضور مدیرکل امور اجتماعی استانداری،معاونین سیاسی اجتماعی و کارشناسان دفاتر اجتماعی فرهنگی فرمانداریهای های تابعه استان اصفهان برگزار گردید بود طی سخنانی با اشاره به مفهوم سبک زندگی سالم و قرار گرفتن درگفتمان بزرگان ما گفت: این واژه وسیع و گسترده و از دو دهه پیش مورد تاکید رهبر معظم انقلاب خطاب به مسولین قرار گرفته است و ابعادی نظیر عقاید، باورها، ارزش‌ها ، شیوه تعاملات و روابط اجتماعی،الگوی تغذیه و ورزش، گذراندن اوقات فراغت ، نوع پوشش، شیوه گفتار و رفتار،روش‌های تربیتی و همچنین کیفیت مشارکت‌های اجتماعی و مدنی را در برگرفته است.

 

وی با بیان اینکه ارائه الگوی سبک زندگی متناسب با آموزه‌های ایرانی- اسلامی بسیاری از چالش‌های فرهنگی، اجتماعی و حتی اقتصادی را برطرف می کند، افزود: در حال حاضر گاها با خانواده هایی مواجه هستیم که نحوه زندگی آنان بیش از آنکه نشان دهنده هویت آن باشد، متاثر از فضاسازی‌های رسانه‌های غربی است که الگوی زندگی دنیای غرب را تبلیغ می‌کنند و این الگو، با توجه به سازگار نبودن با ساختار فرهنگ ایرانی اسلامی منجر به ایجاد برخی ناهجاری های اجتماعی و چالش هایی را به همراه داشته است.

 

فرماندار در ادامه با بیان اینکه امروز دشمن از شیوه ها و ابزارهای مختلف تلاش می کند تا داشته های فرهنگی ایران اسلامی و وحدت حاکم در کشور را  زیر سوال برده و در جامعه ناامیدی بوجود آورد افزود: جهاد تبیین امری مهم برای مقابله با هرگونه انحراف و تحریف در گفتمان و ارزش های انقلاب اسلامی است و میتواند بیانگر پیشرفت ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی  برای نسل جوان جامعه باشد.

 

فرماندار شهرستان در قسمتی دیگر از سخنان خود علت‌یابی عدم پیشرفت لازم در رسیدن به سبک زندگی سالم ،آسیب‌شناسی خانواده و استفاده از نقطه نظرها و پیشنهادات نخبگان علمی و دینی را از راهکاری عملی اجرای سبک زندگی سالم بیان نمود.

 

 

مطالب مشابه

آیت الله شیخ عبدالقائم شوشتری را بیشتر بشناسیم. روح ملکوتی اسوه تقوا و معرفت، سالک الی الله، مرد علم و عمل، آیت الله عبدالقائم شوشتری رحمت الله علیه به ملکوت اعلی پیوست. آیت الله عبدالقائم شوشتری از مجتهدان و عرفا معاصر شیعی ایرانی بود. وی تحصیلات عالی خود را در قم نزد آیت الله طباطبایی، […]

۱ اسفند ۱۴۰۲

إنَّا لِلَّه وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ ارتحال حضرت آیت الله شوشتری رحمه الله علیه از علمای ربانی و عارف استان اصفهان و از اساتید اخلاق حوزه علمیه اصفهان و امام جمعه اسبق شاهین شهر که بعد از مدت‌ها تحمل بیماری دعوت حق را لبیک گفتند را به محضر امام زمان عج‌الله تعالی فرجه، مقام معظم […]

۱ اسفند ۱۴۰۲

برنامه تبلیغاتی کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری در استان اصفهان از ” صدای مرکز اصفهان ” روز سه شنبه ۱ اسفند ۱۴۰۲ آقای عبدالمحمود عبدالهی؛ ساعت ۱۰:۳۰ آقای عبدالامیر خطاط؛ ساعت ۱۶:۳۰ آقای حمید الهی دوست؛ ساعت ۲۰:۳۰ آقای سید محمد علی فقیهی؛ ساعت ۲۲

۱ اسفند ۱۴۰۲

۱۰ روز تا حماسه ای دیگر اصول رفتاری نماینده مجلس چیست؟ نماینده باید در رفتار خود: اصل صداقت را پیشه کند. شفافیت داشته باشد. صاحب استقلال باشد. به تمام مردم پاسخگو باشد.

۱ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =