چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲
۱۸:۴۹:۱۹
فرمانداری شهرستان شاهین شهر و میمه

اولین نشست شورای مدیران وزارت کشور به ریاست فرماندار شهرستان برگزار شد

اولین نشست شورای مدیران وزارت کشور به ریاست فرماندار شهرستان

image_pdfimage_print

اولین نشست شورای مدیران وزارت کشور به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور معاون برنامه ریزی وامور عمرانی،بخشداران،شهرداران، معاونین و مدیران سازمان های وابسته شهرداری برگزار شد.فرماندار شهرستان در اولین نشست شورای مدیران وزارت کشور طی سخنانی با تبریک هفته وحدت و ولادت حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق (ع) هدف از برگزاری این نشست را بررسی مشکلات و موانع پیش روی مدیران و شهرداری های شهرستان و ارائه راهکار تعاملی برای رفع چالش ها و هم افزایی بیشتر بین مجموعه های شهری بیان نمود.

فرماندار با بیان انکه شهرداری به عنوان یک نهاد مردمی، نیازمند تعامل و همکاری با مردم و تمامی دستگاههای اجرایی است گفت:شهرداری ها به موجب وظایف گسترده ای که بر عهده دارد با اغلب سازمان های دولتی در ارتباط هستند و لذا ایجاد و تقویت تعاملات، گام مهمی در امر خدمت رسانی و کاهش بسیاری از هزینه ها خواهد بود.

سید محمد رضا کاظمی طبا فرماندار همچنین برنامه ریزی و تصمیم گیری مدیران شهری در راستای پاسخ‌گویی مناسب به انتظارات شهروندان بصورت یکسان و عادلانه ،توجه به فرهنگ سازی و آموزش عمومی و بهبود زندگی مردم را از جمله موارد مهمی دانست که در حفظ و ارتقا جایگاه این نهاد ارزشمند(شهرداری) تاثیر گذار میباشد و اگر شهروندان با خدمات‌دهی شهرداری‌ها آشنا شوند، همراهی و مشارکت بیشتری خواهند داشت، بنابراین لازم است از ظرفیتهای معرفی خدمات شهرداری‌ها به بهترین شکل استفاده شود.

فرماندار در قسمتی دیگر از سخنان خود بهره گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی را راهکاری موثر در راستای ارتقای خدمات رسانی به مردم دانست و افزود: توجه به مشارکت مردم در اداره امور شهر به منظور تسهیل بخشی و پاسخگویی به نیازهای عمرانی، رفاهی و خدماتی به صورت علمی و عملی در دستور کار قرار گیرد.

لازم به ذکر است در این نشست۴ ساعته هریک از اعضا به بیان نکات و نقطه نظرات خود پرداختند، همچنین عمده موضوعات مطرح شده در این نشست در خصوص مجوزات حفاری تاسیسات شهری و مرمت آن توسط شهرداری ها،همپوشانی ارائه خدمات امدادی در بین شهرداری های شهرستان ،کمبود نیروی تخصصی ،تعارضات اسنادی،نظم بخشی و تسهیل در حوزه شهرسازی،تعیین محدوده و حریم شهری،استفاده از الگوی ایرانی اسلامی در معماری شهری، نگهداری از فضای سبز و مبلمان شهری،تخصیص قیر به شهرداری ها،نرخ بهای خدمات،تفکیک اراضی،ارتقا و تجهیز آتش نشانی های شهرستان، درآمد پایدار شهرداری‌ها، جذب سرمایه گذار
،اجرای طرحهای مشارکتی فی مابین شهرداریها،عوارض آلایندگی،استفاده از ظرفیتهای روستاها و جاذبه های طبیعی برای جذب گردشگر،بستر سازی فرهنگی و افزایش تعامل در بین گروههای مختلف اجتماعی بود که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

برچسب ها :
مطالب مشابه

آیت الله شیخ عبدالقائم شوشتری را بیشتر بشناسیم. روح ملکوتی اسوه تقوا و معرفت، سالک الی الله، مرد علم و عمل، آیت الله عبدالقائم شوشتری رحمت الله علیه به ملکوت اعلی پیوست. آیت الله عبدالقائم شوشتری از مجتهدان و عرفا معاصر شیعی ایرانی بود. وی تحصیلات عالی خود را در قم نزد آیت الله طباطبایی، […]

۱ اسفند ۱۴۰۲

إنَّا لِلَّه وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ ارتحال حضرت آیت الله شوشتری رحمه الله علیه از علمای ربانی و عارف استان اصفهان و از اساتید اخلاق حوزه علمیه اصفهان و امام جمعه اسبق شاهین شهر که بعد از مدت‌ها تحمل بیماری دعوت حق را لبیک گفتند را به محضر امام زمان عج‌الله تعالی فرجه، مقام معظم […]

۱ اسفند ۱۴۰۲

برنامه تبلیغاتی کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری در استان اصفهان از ” صدای مرکز اصفهان ” روز سه شنبه ۱ اسفند ۱۴۰۲ آقای عبدالمحمود عبدالهی؛ ساعت ۱۰:۳۰ آقای عبدالامیر خطاط؛ ساعت ۱۶:۳۰ آقای حمید الهی دوست؛ ساعت ۲۰:۳۰ آقای سید محمد علی فقیهی؛ ساعت ۲۲

۱ اسفند ۱۴۰۲

۱۰ روز تا حماسه ای دیگر اصول رفتاری نماینده مجلس چیست؟ نماینده باید در رفتار خود: اصل صداقت را پیشه کند. شفافیت داشته باشد. صاحب استقلال باشد. به تمام مردم پاسخگو باشد.

۱ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =