چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲
۱۹:۵۴:۵۹
فرمانداری شهرستان شاهین شهر و میمه

جلسه کمیسیون نظارت بر سازمانهای صنفی شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان،جلسه کمیسیون نظارت بر سازمانهای صنفی شهرستان به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور روسای شورای اسلامی شهرستان،تعزیرات حکومتی،صمت،اتاق اصناف،امور مالیاتی و کارشناس شبکه بهداشت و درمان، بسیج اصناف و انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان روز چهار شنبه ۲۶ مرداد در محل فرمانداری برگزار شد. سید محمد رضا کاظمی […]

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان،جلسه کمیسیون نظارت بر سازمانهای صنفی شهرستان به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور روسای شورای اسلامی شهرستان،تعزیرات حکومتی،صمت،اتاق اصناف،امور مالیاتی و کارشناس شبکه بهداشت و درمان، بسیج اصناف و انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان روز چهار شنبه ۲۶ مرداد در محل فرمانداری برگزار شد.

سید محمد رضا کاظمی طبا فرماندار در این جلسه با اشاره به نقش اصناف در زمینه‌های گوناگون تولیدی، توزیعی، خدماتی و فنی و تحت تاثیر قرار دادن طیف وسیعی از فعالیت‌ها در جامعه توسط این مجموعه گفت: با افزایش جمعیت شاهد رشد و گسترش سریع واحدهای صنفی گوناگون در جای‌جای نقاط شهری و حتی روستایی هستیم که مدیریت و نظارت بر عملکرد و همچنین تصمیم سازی و سیاست گذاری بازار و اصناف به جهت گستردگی و ارتباط مستقیم این مجموعه بزرگ با آحاد مختلف مردم امری غیر قابل انکار است. وی خاطر نشان نمود در همین خصوص به جهت اهمیت موضوع و برای اولین بار کمیسیون نظارت بر سازمانهای صنفی در محل فرمانداری برگزار گردید که نشان از اهمیت و اهتمام دولت به موضوع  اصناف و اتحادیه ها دارد.
فرماندار با بیان اینکه وجود تشکیلات صنفی قوی باعث تقویت اقتصاد منطقه و شهرستان خواهد شد خواستار انسجام اصناف،هماهنگی با سیاست‌های اقتصادی دولت و همراهی با نهادهای نظارتی و حاکمیتی در اجرای قوانین شد.
نماینده عالی دولت در شهرستان در ادامه با اشاره به در پیش بودن ۲ انتخابات حوزه های صنفی شهرستان بر لزوم نظارت در کلیه انتخابات اصناف بر اساس قوانین و با در نظر گرفتن دو شاخصه مهم تعهد و تخصص شد.
فرماندار شهرستان در قسمتی دیگر از سخنان خود با اشاره به وجود بالغ بر ۷ هزار واحد صنفی در شهرستان از اصناف به عنوان حلقه واسط بین تولیدکننده و مصرف کننده نامبرد که اگر این حلقه واسط نقش تعاملی و حرفه ای خود را ایفا نماید آرامش و ثبات در بازار حاکم خواهد بود.
وی در ادامه با اشاره به لزوم حمایت از تولیدکنندگان داخلی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در شهرستان بر برپایی نمایشگاه‌ عرضه محصولات و مایحتاج عمومی مردم در مقاطع زمانی مختلف اعم از شروع سال جدید تحصیلی و همچنین نمایشگاه بهاره تاکید و خواستار نظارت همه‌جانبه  دستگاههای ذیربط در این خصوص شد.
لازم به ذکر است در این جلسه هریک از اعضا به بیان نقطه نظرات خود در خصوص خلاءها و ضعف های قانونی در حوزه ی فعالیت اصناف، چالش های پیش روی بنگاه‌های تولیدی و پرداخت مالیات پرداختند. همچنین در این جلسه در خصوص مسائل مربوط به نحوه صدور پروانه،تعیین حق عضویت سالانه اتحادیه ها، بررسی درخواستهای اتحادیه ها،مسائل مربوط به منطقه صنعتی شاهین شهر و تصمیم گیری در خصوص برگزاری نمایشگاه فروش فوق العاده در مقاطع مختلف سال بحث و تبادل نظر و تصمیمات مقتضی اتخاذ شد.
برچسب ها :
مطالب مشابه

آیت الله شیخ عبدالقائم شوشتری را بیشتر بشناسیم. روح ملکوتی اسوه تقوا و معرفت، سالک الی الله، مرد علم و عمل، آیت الله عبدالقائم شوشتری رحمت الله علیه به ملکوت اعلی پیوست. آیت الله عبدالقائم شوشتری از مجتهدان و عرفا معاصر شیعی ایرانی بود. وی تحصیلات عالی خود را در قم نزد آیت الله طباطبایی، […]

۱ اسفند ۱۴۰۲

إنَّا لِلَّه وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ ارتحال حضرت آیت الله شوشتری رحمه الله علیه از علمای ربانی و عارف استان اصفهان و از اساتید اخلاق حوزه علمیه اصفهان و امام جمعه اسبق شاهین شهر که بعد از مدت‌ها تحمل بیماری دعوت حق را لبیک گفتند را به محضر امام زمان عج‌الله تعالی فرجه، مقام معظم […]

۱ اسفند ۱۴۰۲

برنامه تبلیغاتی کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری در استان اصفهان از ” صدای مرکز اصفهان ” روز سه شنبه ۱ اسفند ۱۴۰۲ آقای عبدالمحمود عبدالهی؛ ساعت ۱۰:۳۰ آقای عبدالامیر خطاط؛ ساعت ۱۶:۳۰ آقای حمید الهی دوست؛ ساعت ۲۰:۳۰ آقای سید محمد علی فقیهی؛ ساعت ۲۲

۱ اسفند ۱۴۰۲

۱۰ روز تا حماسه ای دیگر اصول رفتاری نماینده مجلس چیست؟ نماینده باید در رفتار خود: اصل صداقت را پیشه کند. شفافیت داشته باشد. صاحب استقلال باشد. به تمام مردم پاسخگو باشد.

۱ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 4 =