دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
۲۱:۲۲:۴۹
فرمانداری شهرستان شاهین شهر و میمه

جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکلهای مردم نهاد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان،جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکلهای مردم نهاد به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور رئیس شورای اسلامی شهرستان و رئیس اداره ورزش و جوانان روز سه شنبه ۲۵ مرداد در محل فرمانداری برگزار شد. سید محمد رضا کاظمی طبا فرماندار شهرستان در این نشست ضمن خیرمقدم به مسئولین […]

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان،جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکلهای مردم نهاد به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور رئیس شورای اسلامی شهرستان و رئیس اداره ورزش و جوانان روز سه شنبه ۲۵ مرداد در محل فرمانداری برگزار شد.

سید محمد رضا کاظمی طبا فرماندار شهرستان در این نشست ضمن خیرمقدم به مسئولین سازمان های مردم  نهاد و تبریک ۲۲ مرداد سالروز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی از مجموع فعالیتها و عملکرد سمن های شهرستان خصوصا در مدت یکسال اخیر که باهدف دستگیری از نیازمندان و اقشار ضعیف جامعه و در جهت همراهی با سیاست های دولت بوده است تقدیر و تشکر نمود.
فرماندار در ادامه با اشاره به وجود حدود ۷۰ سازمان مردم نهاد در حوزه های فرهنگی،اجتماعی، مذهبی بهداشت و درمان، محیط زیست ،خیریه و حمایت از اقشار آسیب پذیر در شهرستان ضمن تشریح اهمیت مشارکت فعال سازمان های مردم‌نهاد در اجرای طرح ها و برنامه های مرتبط افزود:سازمان‌های مردم نهاد جزو نهادهای غیر دولتی می باشند که زمینه ساز مشارکت های اجتماعی شهروندان در جامعه هستند و به عنوان بازوانی توانمند به منظور هم افزایی در راستای رفع مشکلات و گره گشایی از امور مردم، دولت را یاری می نمایند.
فرماندار در ادامه بخشی از کارکردهای سمنها را فعالیت در امور خیریه بیان کرد و افزود :سازمان های مردم نهاد میتوانند در راستای کمک به خدمات بهتر دستگاه های اجرایی و حمایتی شهرستان، از طریق جلب و جذب کمک ها و حمایت های عامه مردم بویژه خیرین شهرستان در پشتیبانی از اقشار ضعیف جامعه همکاری نمایند.
نماینده عالی دولت در قسمتی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه فعالیت‌ تشکل‌ها و مشارکت های اجتماعی منشأ اثرات خیر و ایجاد نگرش مثبت در جامعه خواهد شد، افزود:اقدامات تمامی سمن‌ها و تشکل‌ها باید زیرنظر مراجع قانونی صورت گیرد و لذا از همه فعالان این حوزه انتظار می رود ضمن اخذ مجوزات قانونی،نسبت به دریافت پروانه فعالیت ،تمدید آن و همچنین تهیه بانک اطلاعاتی از نحوه عملکرد خود اقدام نمایند.
فرماندار همچنین بر تعامل مدیریت شهرستان با سازمان های مردم نهاد در مسیر دستیابی به توسعه پایدار تاکید کرد و افزود: در اجرای این مهم آمادگی داریم همسو با قوانین و مقررات با تشکل های مردمی همکاری نماییم.
هماهنگی، زمینه سازی و استفاده مناسب از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در خصوص ساماندهی مسائل  و مشکلات اجتماعی،تبیین و آشنایی سمن ها با سامانه نیکو کاری(خیریه) توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) و بررسی در خواستهای رسیده به دبیرخانه سازمان مردم نهاد شهرستان از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود.
لازم به ذکر است در این جلسه هریک از نمایندگان تشکل های مردمی ضمن تشریح عملکرد خود به بیان چالش ها و مشکلات پیش رو مجموعه ی خود پرداخته و خواستار رفع و پیگیری آن شدند.
برچسب ها :
مطالب مشابه

  اطلاعیه: ” جذب سرمایه گذار جهت واگذاری ساخت و نصب پل پیاده روبروی شرکت گلشهد نقش جهان( محور اصفهان _ تهران ) و ساخت، نصب و بهره برداری از تابلوهای تبلیغاتی بر روی پیشانی آن ”   بدینوسیله به اطلاع می رساند: با توجه به برگزاری مزایده های عمومی واگذاری ساخت و نصب پل […]

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

  دیدار آقای رشتیانی؛ رئیس دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی شهرستان و جمعی از همکاران با فرماندار شهرستان   📆 یکشنبه ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۳   🔰 رئیس دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی شهرستان شاهین شهر و میمه و جمعی از همکاران با حضور در دفتر فرماندار، با سید محمدرضا کاظمی طبا دیدار و در […]

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

  گزارش ملاقات مردمی فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه   📆 روز دوشنبه ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۳   🔰سید محمدرضا کاظمی طبا؛ فرماندار شهرستان روز دوشنبه به صورت چهره به چهره با مراجعین ملاقات و ضمن پاسخگویی به مطالبات مطرح شده، موارد را جهت پیگیری به مسئولین مربوطه ارجاع نمود.   علاوه بر آن […]

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

  کمیسیون تجدید نظر ماده ۱۰۰ شهرداری شاهین شهر با حضور سید محمد رضا کاظمی طبا؛ فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه برگزار گردید.   📅  صبح روز دوشنبه ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۳   در این جلسه که با حضور اعضای کمیسیون برگزار شد، تخلفات مربوط به امور ساختمانی از جمله: 🔺 اضافه بنا مازاد […]

۲۹ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 13 =