شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲
۰۸:۵۴:۳۴
فرمانداری شهرستان شاهین شهر و میمه

آیین گرامیداشت روز خبرنگار

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان،در آیینی به مناسبت روز خبرنگار و با حضور فرماندار شهرستان،بخشدار مرکزی، روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان از خبرنگاران ،اصحاب رسانه ،فعالین فضای مجازی و مسؤلین باجه های مطبوعاتی سطح شهرستان تجلیل بعمل آورده شد.  سید محمد رضا کاظمی طبا فرماندار شهرستان در […]

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان،در آیینی به مناسبت روز خبرنگار و با حضور فرماندار شهرستان،بخشدار مرکزی، روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان از خبرنگاران ،اصحاب رسانه ،فعالین فضای مجازی و مسؤلین باجه های مطبوعاتی سطح شهرستان تجلیل بعمل آورده شد.

 سید محمد رضا کاظمی طبا فرماندار شهرستان در این آیین طی سخنانی، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی،دفاع مقدس،مدافع حرم و امنیت و سلامت، فرا رسیدن ۱۷مرداد روز خبرنگار را به فعالین عرصه خبر و اطلاع رسانی تبریک گفت.فرماندار در ادامه با اشاره به نقش خبرنگار و با بیان اینکه امروز خبرنگاران چشم و گوش مسئولان و زبان گویای مردم هستند بر ضرورت حفظ جایگاه این قشرجامعه از سوی مسئولین شهرستان تاکید کرد و گفت:یک خبرنگارمی‌تواند با ایفای نقش صحیح خود، جامعه را به سوی پیشرفت سوق دهد از یک طرف شنونده درد دل مردم باشد و به مسؤلین انتقال دهد و از سوی دیگر پاسخ‌های مسئولان را به آگاهی مردم می‌رسانند و به عنوان پل ارتباطی مردم و مسئولین ایفای نقش نماید.
 نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به پیگیری مسائل و دغدغه مندی های هنرمندان و اصحاب فرهنگ توسط مدیریت شهرستان به حضور معاون وزیر ارشاد و رئیس صندوق اعتباری هنر در نیمه دوم مردادماه سال جاری اشاره و افزود: در این حضور، در خصوص رفع مسائل و مشکلات هنرمندان و علی الخصوص انجمن خوشنویسان شهرستان که سال‌ها با مسائل  و مشکلاتی در حوزه خود روبرو بودند بحث و تبادل نظر و اقداماتی خوبی در جهت رفع مشکلات فعالین این حوزه صورت‌گرفته است.وی خاطر نشان نمود رسیدگی به مسائل  و مشکلات جامعه فرهنگ و هنر بر اساس اولویت در دستور کار مدیریت شهرستان قرار دارد.
 فرماندار شهرستان در قسمتی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه از فکر و ایده های جدید و ضابطه مند در پویایی،نشاط اجتماعی و گسترش ارزشهای دینی استقبال خواهد شد افزود: بر این اساس از نیمه دوم سال گذشته سعی شده برنامه های فرهنگی اجتماعی و مذهبی در شاهین شهر بصورت محله محور انجام شود که بر اساس نظر سنجی انجام شده این موضوع با استقبال و رضایت مندی شهروندان همراه بوده است.
 نماینده عالی دولت در شهرستان در قسمتی دیگر از سخنان خود با برشمردن برخی آمار و ارقام در حوزه ی آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی، به وظیفه و مسؤلیت اجتماعی خبرنگاران و فعالین فضای مجازی اشاره کرد و گفت:لازم است رسانه‌ها و خبرنگاران با ارائه طرح ها و ایده های اجرایی و فعالیت در زمینه آگاه سازی و تولید محتوا در فرهنگسازی و ارتقاع فرهنگ اسلامی و انسانی و اجتماعی، مسوولان را یاری نمایند.
 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز در این آیین با تبریک روز خبرنگار و تقدیر از مجموعه اقدامات اصحاب رسانه در خصوص ارتقاء سلامت، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در خصوص مدیریت بیماری ها خصوصا کرونا گفت:خوشبختانه شاهین شهر و میمه در بین شهرستان های با جمعیت بالای ۱۰۰ هزار نفر استان توانسته در حوزه های پوشش واکسیناسیون،مراقبت بیماری ها و غربالگری رتبه قابل توجهی را به خود اختصاص دهد که این مهم با همکاری و مساعدت خبرنگاران و فعالین فضای مجازی صورت پذیرفته است.
 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نیز در این آیین طی سخنانی ضمن تبریک۱۷مرداد و روز خبرنگار و تقدیر از فعالیتهای صورت گرفته در حوزه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی بر اهمیت نقش خبرنگاران و رسانه ها در تقویت شاخص های توسعه یافتگی در جامعه اشاره نمود.
 بخشدار مرکزی شهرستان در این نشست با تبریک روز خبر نگار با اشاره به ظرفیتهای شهرستان در حوزه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی بر نقش خبرنگاران در مطالبه گری وانعکاس نیازهای بحق مردم به مسئولین تاکید کرد.
 لازم با ذکر است در ابتدای این آیین هریک از خبرنگاران در سخنانی به بیان مسائل و چالش های پیش رو پرداختند.
آنان با بیان اینکه خبرنگار در طول سال به دنبال رفع مشکلات مردم است و سعی در انعکاس مشکلات به مسئولان دارد اما در این میان خود  نیز دارای معضلاتی اعم از مشکلات معیشتی، عدم امنیت شغلی، حق الزحمه کم، بیمه و.. هستند، خواستار توجه و حمایت مسؤلین ذیربط و دستگاههای فرهنگی از قشر خبرنگار و همچنین توزیع عادلانه فرصتها و همکاری مدیران شهرستانی با خبرنگاران در رسیدگی به مسائل مردم شدند.
برچسب ها :
مطالب مشابه
شورا ترافیک

جلسه شورای هماهنگی ترافیک

۲۹ شهریور ۱۴۰۲
آیین معارفه سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و تکریم معاون سابق این حوزه

آیین معارفه سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و تکریم معاون سابق این حوزه

۲۹ شهریور ۱۴۰۲
اطلاعیه شماره (۶) ستاد انتخابات کشور

اطلاعیه شماره (۶) ستاد انتخابات کشور

۲۸ شهریور ۱۴۰۲
ملاقات عمومی و دیدار چهره به چهره شهروندان با فرماندار شهرستان شاهین شهر میمه در روز دوشنبه ۲۷شهریور

ملاقات عمومی و دیدار چهره به چهره شهروندان با فرماندار شهرستان شاهین شهر میمه در روز دوشنبه ۲۷شهریور

۲۷ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 12 =