چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲
۱۳:۲۴:۰۹
فرمانداری شهرستان شاهین شهر و میمه

برگزاری همایش کم آبی چالش ها و فرصت ها در شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان،همایش کم آبی چالش ها و فرصت ها با حضور مدیر کل مدیریت بحران استانداری،فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه،رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان،رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیران و کارشناسان کشاورزی شهرستان های اردستان،کاشان،آران و بیدگل،خور،نایین، برخوار وشاهین شهر و میمه نماینده صنف کشاورزان […]

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان،همایش کم آبی چالش ها و فرصت ها با حضور مدیر کل مدیریت بحران استانداری،فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه،رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان،رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیران و کارشناسان کشاورزی شهرستان های اردستان،کاشان،آران و بیدگل،خور،نایین، برخوار وشاهین شهر و میمه نماینده صنف کشاورزان و جمعی از صاحب نظران در این حوزه روز چهارشنبه ۱۵ تیر در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

سید محمد رضا کاظمی طبا فرماندار در این جلسه با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در راستای اهمیت حفاظت محیط زیست و تاکیدات معظم له در خصوص توجه به مسئله آب و خاک افزود: ایشان بر جلوگیری از اسراف آب به عنوان یک عمل ضربه زننده به منافع ملی تاکید فرموده اند و با مروری بر منابع مصرف آب و پیگیری احجام اسراف شده از این مایع حیات در کشور آن هم در بازه زمانی‌ که آب نقش کلیدی‌ در کیفیت زندگی مردم دارد، میتوان به اهمیت صحبت‌های ایشان پی برد.
فرماندار در قسمتی دیگر از سخنان خود با اشاره به آمار و ارقام در حوزه کشاورزی،دام سبک،تولید شیر ،گوشت مرغ، تخم مرغ و کشت گلزا گفت: شهرستان شاهین شهر و میمه در اکثر این حوزه ها دارای رتبه اول تا سوم استان می باشد.فرماندار در ادامه گفت: شاهین شهر و میمه همچنین به جهت همجواری با صنایع بزرگ ملی و دارا بودن ۲۸ درصد از صنعت خرد استان، عهده دار وظیفه ی سنگین تامین آب شرب و صنعتی برای صنایع نیز می باشد و این مهم بیانگر دغدغمندی مدیریت شهرستان در حوزه تامین آب برای دو بخش مهم و تاثیر گذار کشاورزی و صنعت می باشد.
وی در ادامه با اشاره به نقش جهاد کشاورزی و فعالان این عرصه در تامین امنیت غذایی و خودکفایی اقتصادی خواستار برنامه ریزی و هدف گذاری در راستای تحقق تغییر الگوی کشت با رویکرد علمی و استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان شد و افزود: امیدواریم خروجی این نشست علمی، ارائه راهکارهای عملی مشخص در راستای پاسخ به چالش کم آبی استان و شهرستان های هدف در حوزه کشاورزی و همچنین تدوین راهکار های کوتاه مدت و بلند مدت در این خصوص باشد.
لازم به ذکر است در این همایش در خصوص مباحثی از جمله،اجرای شیوه های نوین کشاورزی و آبیاری با رویکرد و تغییر الگوی کشت،اصول تغذیه گیاهی،تولید محصولات فناورانه(غلات)محتمل به خشکی و شوری،مدیریت آبیاری در شرایط خشکی و شوری، تغییر الگوی کشت با رویکرد تامین علوفه،تامین علوفه های کم آب بر تابستانه و اصول تغذیه گیاهی در مواجهه با انواع تنش های خشکی و شوری بحث و تبادل نظر شد.
برچسب ها :
مطالب مشابه

آیت الله شیخ عبدالقائم شوشتری را بیشتر بشناسیم. روح ملکوتی اسوه تقوا و معرفت، سالک الی الله، مرد علم و عمل، آیت الله عبدالقائم شوشتری رحمت الله علیه به ملکوت اعلی پیوست. آیت الله عبدالقائم شوشتری از مجتهدان و عرفا معاصر شیعی ایرانی بود. وی تحصیلات عالی خود را در قم نزد آیت الله طباطبایی، […]

۱ اسفند ۱۴۰۲

إنَّا لِلَّه وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ ارتحال حضرت آیت الله شوشتری رحمه الله علیه از علمای ربانی و عارف استان اصفهان و از اساتید اخلاق حوزه علمیه اصفهان و امام جمعه اسبق شاهین شهر که بعد از مدت‌ها تحمل بیماری دعوت حق را لبیک گفتند را به محضر امام زمان عج‌الله تعالی فرجه، مقام معظم […]

۱ اسفند ۱۴۰۲

برنامه تبلیغاتی کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری در استان اصفهان از ” صدای مرکز اصفهان ” روز سه شنبه ۱ اسفند ۱۴۰۲ آقای عبدالمحمود عبدالهی؛ ساعت ۱۰:۳۰ آقای عبدالامیر خطاط؛ ساعت ۱۶:۳۰ آقای حمید الهی دوست؛ ساعت ۲۰:۳۰ آقای سید محمد علی فقیهی؛ ساعت ۲۲

۱ اسفند ۱۴۰۲

۱۰ روز تا حماسه ای دیگر اصول رفتاری نماینده مجلس چیست؟ نماینده باید در رفتار خود: اصل صداقت را پیشه کند. شفافیت داشته باشد. صاحب استقلال باشد. به تمام مردم پاسخگو باشد.

۱ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =