چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲
۱۱:۳۰:۴۹
فرمانداری شهرستان شاهین شهر و میمه

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شاهین شهر و میمه ،جلسه شورای اقامه نماز با حضور فرماندار شهرستان،مدیر ستاد اقامه نماز استان و مشاور استاندار،امام جمعه شاهین شهر و اعضای شورای اقامه نماز شهرستان روز یکشنبه ۲۲خرداد در محل فرمانداری برگزار شد.فرماندار شهرستان در این جلسه با اشاره به اهمیت و جایگاه نماز و لزوم […]

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شاهین شهر و میمه ،جلسه شورای اقامه نماز با حضور فرماندار شهرستان،مدیر ستاد اقامه نماز استان و مشاور استاندار،امام جمعه شاهین شهر و اعضای شورای اقامه نماز شهرستان روز یکشنبه ۲۲خرداد در محل فرمانداری برگزار شد.فرماندار شهرستان در این جلسه با اشاره به اهمیت و جایگاه نماز و لزوم توجه جدی به این تکلیف الهی، تلاش مسئولین و همه آحاد مردم را در جهت توسعه و ترویج فرهنگ نماز مورد تاکید قرار داد.

 وی در ادامه به وظیفه خطیر آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد انسان ساز اشاره نمود و افزود: همه ی جوانان و نوجوانان، بالفطره استعداد پذیرش و انجام تکالیف مذهبی را دارند اما آنچه مهم است،چگونگی روش ها و ارائۀ شیوه های جذب آنها به سوی تکالیف مذهبی است و لذا ایجاد و تبیین صحیح و منطقی درنگرش دانش آموزان نسبت به توجه و ارج نهادن به ارزش های دینی و مناسک جاری به ویژه نماز جماعت می تواند زمینه ساز تحولات اساسی در شخصیت دانش آموزان شده و نه تنها نگرش آنها را بهبود بخشد، بلکه در جهت گیری اصولی به سوی ارزشهای انسانی آنها را هدایت نماید.
 نماینده عالی دولت در شهرستان در قسمتی دیگر از  سخنان خود با اشاره به ضرورت مناسب سازی،تجهیز و در دسترس عموم بودن نمازخانه ها بویژه در اداراتی که مراجعه کننده و جامعه هدف زیاد دارند خواستار توجه ویژه مدیران،مسئولین و کارکنان ادارات به اقامه نماز اول وقت شد و افزود:به جهت احترام به اربابان رجوع و ضرورت ارائه خدمات، اقامه نماز اول وقت در ادارات باید بر اساس زمان تعیین شده(بیست دقیقه) و با حضور حداکثری انجام گردد.
 مدیر ستاد اقامه نماز استان و مشاور استاندار نیز در این جلسه طی سخنانی ضمن اشاره به آثار و برکات اقامه نماز اول وقت،جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی و ایجاد آرامش در جامعه را از جمله این آثار بیان نمود.وی همچنین با تقدیر از اقدامات ستاد اقامه نماز شهرستان از آمادگی این ستاد استانی در راستای برگزاری دوره مباحث نماز ویژه مدیران اجرایی خبر داد.
 فرهنگ‌سازی و مناسب‌سازی در راستای تقویت بنیه اعتقادی خانواده، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری،انجام امورات تبلیغی،استفاده از ظرفیت رسانه و تقویت سواد رسانه‌ای، فضای مجازی و ارتباطات برای توسعه و اشاعه ارزش‌های دینی و مذهبی،بازدید و سرکشی از نماز خانه های بین راهی در جاده های مواصلاتی شهرستان از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
برچسب ها :
مطالب مشابه

آیت الله شیخ عبدالقائم شوشتری را بیشتر بشناسیم. روح ملکوتی اسوه تقوا و معرفت، سالک الی الله، مرد علم و عمل، آیت الله عبدالقائم شوشتری رحمت الله علیه به ملکوت اعلی پیوست. آیت الله عبدالقائم شوشتری از مجتهدان و عرفا معاصر شیعی ایرانی بود. وی تحصیلات عالی خود را در قم نزد آیت الله طباطبایی، […]

۱ اسفند ۱۴۰۲

إنَّا لِلَّه وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ ارتحال حضرت آیت الله شوشتری رحمه الله علیه از علمای ربانی و عارف استان اصفهان و از اساتید اخلاق حوزه علمیه اصفهان و امام جمعه اسبق شاهین شهر که بعد از مدت‌ها تحمل بیماری دعوت حق را لبیک گفتند را به محضر امام زمان عج‌الله تعالی فرجه، مقام معظم […]

۱ اسفند ۱۴۰۲

برنامه تبلیغاتی کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری در استان اصفهان از ” صدای مرکز اصفهان ” روز سه شنبه ۱ اسفند ۱۴۰۲ آقای عبدالمحمود عبدالهی؛ ساعت ۱۰:۳۰ آقای عبدالامیر خطاط؛ ساعت ۱۶:۳۰ آقای حمید الهی دوست؛ ساعت ۲۰:۳۰ آقای سید محمد علی فقیهی؛ ساعت ۲۲

۱ اسفند ۱۴۰۲

۱۰ روز تا حماسه ای دیگر اصول رفتاری نماینده مجلس چیست؟ نماینده باید در رفتار خود: اصل صداقت را پیشه کند. شفافیت داشته باشد. صاحب استقلال باشد. به تمام مردم پاسخگو باشد.

۱ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =