چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲
۱۲:۱۵:۰۷
فرمانداری شهرستان شاهین شهر و میمه

همایش روز ملی شوراهای اسلامی شهر و روستا

به گزارش روابط عممی فرمانداری شهرستان شاهین شهر ومیمه ،همایش روز ملی شوراهای اسلامی شهر و روستا با حضور فرماندار، رئیس دادگستری شهرستان، معاون مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری،بخشداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.  سید محمد رضا کاظمی طبا فرماندار شهرستان در این مراسم از […]

image_pdfimage_print
به گزارش روابط عممی فرمانداری شهرستان شاهین شهر ومیمه ،همایش روز ملی شوراهای اسلامی شهر و روستا با حضور فرماندار، رئیس دادگستری شهرستان، معاون مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری،بخشداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.
 سید محمد رضا کاظمی طبا فرماندار شهرستان در این مراسم از شوراهای اسلامی به عنوان نهاد مردمی نامبرد که نقش مهمی در تصمیم گیری و تصمیم سازی مدیریت شهری دارد.
 فرماندار شهرستان یکی از مهمترین علل توسعه و پیشرفت و آبادانی در شهرها را وجود شورای های اسلامی نامبرد و خدمت صادقانه و مبتنی بر مشورت و مشاوره و با اتکاء به نظرات تمامی آحاد جامعه از جمله ویژگی های این نهاد مردمی بیان کرد.
 نماینده عالی دولت در شهرستان در ادامه از جمله وظایف شورای اسلامی را اولویت بندی برنامه ها بر اساس بهره مندی حداکثری مردم با رعایت شرط صرفه جویی در هزینه ها بیان نمود و با تاکید بر پرهیز شوراهای اسلامی از هرگونه ورود به مباحث اجرایی افزود: شوراهای اسلامی با تبیین برنامه ها در خصوص خدمت به مردم و رضایتمندی ایشان تلاش نمایند.
 فرماندار شهرستان در قسمتی دیگر از سخنان خود با اشاره به منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات معظم له در خصوص وظایف شهرداری ها و شوراهای اسلامی افزود:ایشان بر تعامل شهرداری ها و دولت در جهت اجرای امور مردم، توجه به معماری و نمای شهرها خصوصا شهرهای اسلامی، نظارت بر طراحی شهری در راستای تحقق سبک زندگی اسلامی، تبیین محتوای مناسب و مفید در مراکز فرهنگی شهرداری ها،تقویت روحیه درستکاری و امانتداری، حمایت و هدایت همراه با تعامل مجموعه های شهرداری و شوراهای اسلامی، انجام کار بصورت مشترک وحفظ و حراست از فضای سبز و درختان در شهرها و روستاها تاکید فرموده اند.
 نماینده عالی دولت در شهرستان همچنین در این مراسم در خصوص موضوعاتی از جمله دقت نظر در تعیین مصوبات ، مباحث حقوقی، مطالبات از دستگاههای اجرایی، سیاست گذاری در راستای نظارت بر عملکرد شهرداران و دهیاران و پرداخت  سهم نیم درصد کتابخانه ها در موعد مقرر نکاتی را بیان نمود.
رئیس دادگستری شهرستان در  این همایش طی سخنانی،با تبریک روز شوراها از این رویداد ارزشمند در راستای اجرای اصل قانون اساسی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نامبرد و گفت: این روز نشان از تعمیق جایگاه مردم در مشارکت برای ساخت آینده ای بهتر است.
 رئوفیان در ادامه از اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان وکیل مردم در انجام  امورات جاری نامبرد و خاطر نشان نمود،عدم توجه و تسلط کافی به قوانین مرتبط یا حوزه عمل شوراها می‌تواند به عاملی برای کاهش نقش شورا در مجموعه تصمیم گیری‌ها تبدیل گردد.
 رئیس شورای اسلامی شهرستان نیز در این مراسم با گرامیداشت روز شوراها،با بیان اینکه در سطح استان چنین برنامه ای برای تقدیر از اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا بصورت همزمان برگزار نشده است از اهتمام فرماندار شهرستان در این خصوص و برگزاری چنین آیینی تقدیر نمود.
 صالحی در ادامه بر شان نظارتی شوراها تاکید و خاطر نشان کرد، شورا باید سیاست گذاری کند ولی در اجرا ورود نکند.
 رئیس شورای اسلامی شهرستان در ادامه با اشاره به ظرفیت نماینده شوراهای شهرستان در شورای استان، جهت انعکاس موارد مبتلابه شوراها و انعکاس به شورای عالی استانها، خواستار همکاری شوراهای اسلامی شهر و روستا در این خصوص شد.
 لازم به ذکر است در این مراسم معاون مدیر کل شهری و شوراهای استانداری و تنی چند از اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا مطالبی را بیان نمودند،همچنین در پایان مراسم از اعضای شوراها تقدیر بعمل آورده شد.
برچسب ها :
مطالب مشابه

آیت الله شیخ عبدالقائم شوشتری را بیشتر بشناسیم. روح ملکوتی اسوه تقوا و معرفت، سالک الی الله، مرد علم و عمل، آیت الله عبدالقائم شوشتری رحمت الله علیه به ملکوت اعلی پیوست. آیت الله عبدالقائم شوشتری از مجتهدان و عرفا معاصر شیعی ایرانی بود. وی تحصیلات عالی خود را در قم نزد آیت الله طباطبایی، […]

۱ اسفند ۱۴۰۲

إنَّا لِلَّه وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ ارتحال حضرت آیت الله شوشتری رحمه الله علیه از علمای ربانی و عارف استان اصفهان و از اساتید اخلاق حوزه علمیه اصفهان و امام جمعه اسبق شاهین شهر که بعد از مدت‌ها تحمل بیماری دعوت حق را لبیک گفتند را به محضر امام زمان عج‌الله تعالی فرجه، مقام معظم […]

۱ اسفند ۱۴۰۲

برنامه تبلیغاتی کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری در استان اصفهان از ” صدای مرکز اصفهان ” روز سه شنبه ۱ اسفند ۱۴۰۲ آقای عبدالمحمود عبدالهی؛ ساعت ۱۰:۳۰ آقای عبدالامیر خطاط؛ ساعت ۱۶:۳۰ آقای حمید الهی دوست؛ ساعت ۲۰:۳۰ آقای سید محمد علی فقیهی؛ ساعت ۲۲

۱ اسفند ۱۴۰۲

۱۰ روز تا حماسه ای دیگر اصول رفتاری نماینده مجلس چیست؟ نماینده باید در رفتار خود: اصل صداقت را پیشه کند. شفافیت داشته باشد. صاحب استقلال باشد. به تمام مردم پاسخگو باشد.

۱ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 3 =