سامان بخشی، متکدیان نیازمند توجه، نگاه انسانی و اسلامی است

جلسه ستاد ساماندهی متکدیان و کودکان خیابانی به ریاست جان‌نثاری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان و فرمانداران شهرستانهای اصفهان، شاهین شهر و میمه ،شهرضا ، خمینی شهر، نجف آباد و فلاورجان و با حضور اعضاء برگزار گردید.
جان‌نثاری، در این نشست ضمن تبریک ایام فرخنده شعبانیه، ساماندهی متکدیان را با توجه به شخصیت انسانی آنها موضوعی مهم و بسیار ضروری برشمرد و تاکید کرد: باید به این موضوع به صورت ویژه ای نگاه شود. باید به مشکل این قشر با نگاهی انسانی و اسلامی توجه شود.
وی، بر تهیه بانک جامع اطلاعاتی از متکدیان، ساماندهی و انجام غربالگری آنها را با اهمیت برشمرد و تاکید کرد: همه فرمانداری‌ها موظف هستند محلی برای غربالگری و ساماندهی متکدیان داشته باشند.
معاون سیاسی استاندار اصفهان، فرهنگ سازی و شناساندن متکدیان متجاهر به مردم از طریق رسانه‌ها را موضوعی ضروری برشمرد و اظهار داشت: هیچ مشکل اجتماعی را با ابلاغ صرف و به تنهایی نمی توان حل کرد، بلکه با بهره مندی از مولفه بنیادین مسئولیت اجتماعی می‌توان راهکارهایی اساسی و جامع مهیا ساخت و به حل مشکل پرداخت.
وی، فرهنگ سازی و انجام فعالیت های فرهنگی در نحوه رفتار شهروندان با متکدیان و اسکان آنان را در فضای مناسب مهم ارزیابی و تصریح کرد: با کمک رسانه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد، معضل تکدی گری به صورت ریشه‌ای باید حل و فصل شود.

فرماندار شهرستان نیز  در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده گفت،با پیگیری مدیریت شهرستان و با همکاری شهرداران شهرستان در راستای پیشگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی برنامه‌های جدی برای مقابله با تکدی گری و کارتن‌خوابی انجام گرفته که با اجرای این مهم، تکدی گری در شهرستان به حداقل رسیده است.

فرماندار شهرستان در ادامه با بیان اینکه متاسفانه غالب متکدیان سطح شهر اتباع خارجی هستند افزود: برنامه ریزی و نحوه ورود به این مسئله دارای پیچده گی های خاص خود می باشد و لذا می طلبد اداره اتباع  همکاری و مساعدت بیشتری در این خصوص داشته باشد.